ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Domki dla ptaków od Fundacji Elektrowni Rybnik
01.04.2021r. 16:36

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ponad 100 budek lęgowych dla czterech gatunków ptaków wykonano w ramach projektu "Ptasie lokum". W piątek, 26 marca część specjalnie przygotowanych konstrukcji została zamontowana na terenach zielonych Fundacji Elektrowni Rybnik.

Realizując swoje cele statutowe, Fundacja Elektrowni Rybnik kładzie duży nacisk na działania proekologiczne i edukacyjne, które pozytywnie wpływają na środowisko naturalne i są wartościowe dla społeczności lokalnej. W oparciu o te idee zrodził się pomysł projektu pod nazwą "Ptasie lokum", którego założeniem było wykorzystanie drzewostanu terenów przyległych Fundacji i montaż budek lęgowych dla czterech, najliczniej występujących tu gatunków ptaków: sikorek, pełzaczy, szpaków oraz jerzyków. Całość miała zostać połączona z ciekawą formą zajęć edukacyjnych dla przedszkolaków.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna realizując podstawową działalność jaką jest wydobycie węgla i wytwarzanie ok. 30 proc. krajowej energii elektrycznej kieruje się najwyższymi standardami środowiskowymi. Nasze zaangażowanie wynika z troski o środowisko naturalne i proekologiczną edukację najmłodszych, jest także elementem długoterminowych działań. To właśnie z myślą o przyszłych pokoleniach troszczymy się o otaczającą nas przyrodę i wspieramy działania społeczności lokalnych tak, gdzie funkcjonują oddziały spółki - mówi Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Inicjatywa Fundacji Elektrowni Rybnik spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe Nadleśnictwa Rybnik, które udzieliło wsparcia merytorycznego dotyczącego szczegółów projektowych budek lęgowych oraz nadzoru nad ich prawidłowym montażem. Do akcji włączył się również Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich z Raciborza, którego wychowankowie wykonali ponad 100 specjalnie zaprojektowanych konstrukcji.

W piątek 26 marca 2021 r. w obecności leśniczego Nadleśnictwa Rybnik oraz grupy przedszkolnej z przedszkola nr 37 im. Juliana Tuwima w Rybniku - Rybnickiej Kuźni część budek lęgowych zostało zamontowanych na otaczających siedzibę Fundacji drzewach. Była to również świetna okazja do przeprowadzenia z przedszkolakami ciekawej i praktycznej lekcji przyrody w terenie.W imieniu zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik serdecznie dziękuję naszym partnerom społecznym za współdziałanie przy realizacji ekologicznej, edukacyjnej inicjatywy lokalnej. Mam nadzieję, że działania te dobrze wpisują się w zainaugurowaną pierwszego dnia wiosny ogólnopolską kampanię Lasów Państwowych i Ministerstwa Klimatu i Środowiska "Łączą nas drzewa" - mówi Katarzyna Dutkiewicz, prezes zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik.

Do zakończenia projektu "Ptasie lokum" pozostało teraz opracowanie, wykonanie i montaż informacyjnych tablic edukacyjnych.

Misją Fundacji Elektrowni Rybnik jest wspieranie pozytywnych inicjatyw społecznych oraz społeczeństwa integracyjnego, w którym każdy może znaleźć swoje miejsce i wziąć udział we wszystkich aspektach życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Fundacja uczy świadomego korzystania z zasobów energetycznych ziemi, wyzwala energię do poszukiwania i tworzenia rozwiązań dla lepszej jakości życia wszystkich ludzi oraz wspiera rozwój lokalny.

Czytaj również:
PGE GiEK

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE