ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemieccy ekolodzy przegrali ws. Nord Stream 2
01.04.2021r. 19:31

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Niemiecki Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii (BSH) odrzucił protest niemieckich ekologów na decyzję o zezwoleniu na prowadzenie prac konstrukcyjnych w wyłącznej strefie ekonomicznej (WSE) Niemiec przed 15 maja. Według wcześniejszego pozwolenia na budowę wydanego przez Urząd Górniczy w Stralsund, od 31 grudnia do 15 maja prace w WSE Niemiec nie mogły być realizowane ze względu na zimowy odpoczynek ptaków morskich - czytamy w "BiznesAlert.pl".

"Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii w dniu dzisiejszym, po szczegółowej kontroli, odrzucił protesty niemieckich organizacji ekologicznych, m.in. NABU" - poinformował urząd.

W lipcu 2020 r. Nord Stream 2 AG, operator budowanego gazociągu, zwrócił się do BSH o pozwolenie na budowę w okresie, który wcześniej był objęty zakazem.

15 stycznia 2021 r., BSH zmieniła uzgodnienia z 2018 r. i udzieliła pozwolenia na budowę gazociągu na odcinku 16,5 km do granicy z duńską WSE. Agencja tłumaczy, że prace będą prowadzone na odcinku, na którym w latach ubiegłych nie zaobserwowano dużej ilości odpoczywających ptaków. Ponadto, rury będą układane na głębokości ok. 20 m. Agencja twierdzi, że ze względu na zastosowanie statków kotwicznych i niską prędkość prac, emitowany hałas nie wpłynie negatywnie na ekosystem.
Trzy dni później decyzję BSH zaskarżyły dwie niemieckie organizację ekologiczne - Naturschutzbund Deutschland (NABU) oraz Deutsche Umwelthilfe (DUH). Według nich, decyzja BSH została wydana z naruszeniem obowiązującego prawa - informuje "BiznesAlert.pl".

Czytaj również:
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE