ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Siemens dostarczy 120 stacji ładowania w Rzymie
06.04.2021r. 11:08

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Nowa usługa współdzielenia pojazdów elektrycznych On zamówiła 120 stacji ładowania AC do zasilania swoich samochodów we włoskiej stolicy. Siemens zainstalował już pierwsze 23 w centrum miasta, a pozostałe pojawią się jeszcze w tym roku.

Usługa udostępniania obejmuje rowery elektryczne i skutery elektryczne oraz samochody elektryczne, chociaż marka i numery są nieznane. Na stronie internetowej On mówi o różnych pojazdach i producentach.

Siemens zapewnia infrastrukturę ładowania, składającą się ze 120 stacji ładowania Sicharge AC22. Dwa pojazdy elektryczne mogą ładować się jednocześnie na każdej kolumnie o mocy 22 kW. Dwa gniazdka 230 V AC oferują również doładowanie rowerów elektrycznych i skuterów elektrycznych od On.

Częścią umowy jest oparta na chmurze platforma do zarządzania stacjami ładowania. Siemens klasyfikuje go jako Centrum Operacyjne E-Car (E-Car OC), które umożliwia rozliczenie poprzez eksport przetworzonych danych do sąsiednich systemów w celu wykorzystania w dalszych procesach. W przypadku włączenia dostawca wykorzystuje dane do mapowania wszystkich punktów ładowania Siemens oraz ich dostępności i statusu operacyjnego w czasie rzeczywistym. Kierowcy On mogą rozpocząć proces ładowania i usługi płatnicze w aplikacji na smartfona.
Rzym wdraża plan zrównoważonej mobilności miejskiej. Na przykład, kluczową cechą planu jest zainstalowanie usług współdzielonej mobilności w celu wspólnego korzystania z samochodów i rowerów. Oprócz On, mieszkańcy Rzymu mogą również wypożyczać hulajnogi elektryczne za pośrednictwem hiszpańskiej firmy Acciona.

Czytaj również:
ELEKTROMOBILNOŚĆ - branża w której dzieje się teraz najwięcej

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE