ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rusza budowa projektu solarnego o mocy 500 MW w Teksasie
06.04.2021r. 14:01

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W południowo-wschodnim Teksasie, otoczonym przez pola uprawne, Rosendin's Renewable Energy Group (REG) rozpoczęła budowę największego projektu energii słonecznej w stanie. Projekt Aktina Renewable Power Project zakłada instalację 1,4 miliona modułów słonecznych na 4000 akrów w hrabstwie Wharton.

Rosendin, jeden z największych w kraju wykonawców elektrycznych buduje projekt solarny o mocy 500 MWAC / 631-MWDC we współpracy z Tokyo Gas America, Ltd., spółką zależną będącą w całości własnością największego japońskiego dostawcy gazu miejskiego - Tokyo Gas. Energia wytwarzana w Aktinie będzie wprowadzana do sieci w blokach od połowy 2021 r. i sprzedawana na rynek hurtowy ERCOT.

"Tokyo Gas America zdecydowało się na współpracę z Rosendin's Renewable Energy Group, ponieważ współpracują z deweloperami, od wczesnego etapu do budowy, aby sprostać wyjątkowym wyzwaniom w branży solarnej na skalę przemysłową" - powiedział Ken Kiriishi, starszy wiceprezes Tokyo Gas America.

Aby zbudować obiekt Aktina, Rosendin zatrudnił 500 pracowników i związkowców z Międzynarodowego Bractwa Pracowników Elektrycznych (IBEW). Zespół składa się obecnie z ponad 30 proc. kobiet, co znacznie przewyższa średnie w branży.
Rosendin's REG, jedna z najszybciej rozwijających się grup zajmujących się energią odnawialną w kraju, buduje solidną siłę roboczą poprzez aktywną rekrutację doświadczonych inżynierów, kosztorysantów i kierowników projektów. Rosendin, firma będąca w 100 proc. własnością pracowników, oferuje zrównoważoną i produktywną ścieżkę kariery dla profesjonalistów z branży, którzy chcą coś zmienić. Jako innowacyjna firma zajmująca się integracją i równością, Rosendin oferuje szeroki zakres możliwości wzrostu dla wykwalifikowanych specjalistów.

Czytaj również:
Poznaj lepiej nasz portal
Otwórz serwis tematyczny CIRE - ciekawe informacje
  1. ELEKTROMOBILNOŚĆ - pojazdy z napędem elektrycznym
  2. ENERGETYKA JĄDROWA - zespół zagadnień związanych z uzyskiwaniem na skalę przemysłową energii jądrowej
  3. CHINY i AZJA - energetyka w tamtej części świata

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Fun 06.04.2021r. 14:49
Proponuję aby mieszkańcy Texasu zakupili dodatkową ilość kocyków na następną zimę. Żeby nie było, że nie ostrzegałem.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE