ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Orlen złożył w Urzędzie Patentowym wniosek o zastrzeżenie marki Orlen Paczka
06.04.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Pod koniec trzeciego kwartału Orlen we współpracy z Ruchem wprowadzi na rynek usługę Orlen Paczka. Kilka tygodni temu koncern wniosek do Urzędu Patentowego o zastrzeżenie tej marki - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.


PKN Orlen w ostatnich miesiącach zwrócił się do Urzędu Patentowego z dwoma wnioskami o zarejestrowanie znaków towarowych. W grudniu ub. roku zawnioskował o rejestrację znaku Orlen w Ruchu, zaś 22 marca o rejestrację nazwy Orlen Paczka.

Jak wynika z opisu zgłoszenia, w tym drugim przypadku chodzi o "usługi w zakresie transportu, pakowania, przechowywania i dostarczania przesyłek i paczek do automatycznych urządzeń pocztowych; usługi kurierskie; dostarczanie przesyłek adresowych, dostarczanie towarów zamówionych korespondencyjnie oraz dostarczanie informacji o składowaniu towarów oraz o transporcie towarów".

Prace nad Orlen Paczką wpisują się w ogłoszoną pod koniec grudnia ub.r. strategię firmy do 2030 roku. Ujęto w niej także rozwój oferty pozapaliwowej, która ma się opierać o sieć Ruchu (udziały w tej firmie koncern kupił w grudniu ub. roku).

W założeniach ujęto, że PKN Orlen na bazie Ruchu rozwinie formaty sklepowo-gastronomiczne poza stacjami paliw, a także rozbuduje własną sieć punktów odbioru paczek i ofertę e-commerce.

"Orlen zgodnie ze swoją strategią stawia na kompleksowość usług, rozwijając bogatą ofertę pozapaliwową. Orlen Paczka zostanie więc wprowadzona na rynek we współpracy ze spółką Ruch. Produkt ten zostanie udostępniony klientom pod koniec trzeciego kwartału tego roku" - informuje portal Wirtualnemedia.pl
Umowa Orlenu z Pocztą Polską na usługi e-commerce wygasa we wrześniu br. To nie oznacza, że współpraca ustanie zupełnie.

"Współpracujemy z Pocztą Polską, obecnie pracujemy nad uzgodnieniem zasad przedłużenia umowy" - zaznacza firma paliwowa. Jak informują służby prasowe Orlenu , koncern, w ramach nowej usługi klienci będą mieć możliwość odbioru paczek w punktach w całym kraju, w tym na orle nowskich stacjach paliw, w kioskach Ruchu, punktach partnerskich oraz automatach paczkowych.

Bezobsługowe punkty odbioru paczek mają być rozwijane w tym roku oraz w przyszłym. Będą instalowane we współpracy z partnerem przy nowych sklepach Ruchu i przy stacjach paliw. Łącznie ma to dać ok. 3 tys. punktów, wraz z już istniejącymi.źródło: www.wirtualnemedia.pl / materiały prasowe Orlen


Branża PALIWA w portalu CIRE
Poznaj lepiej nasz portal
Otwórz serwis tematyczny CIRE - ciekawe informacje
  1. ELEKTROMOBILNOŚĆ - pojazdy z napędem elektrycznym
  2. ENERGETYKA JĄDROWA - zespół zagadnień związanych z uzyskiwaniem na skalę przemysłową energii jądrowej
  3. CHINY i AZJA - energetyka w tamtej części świata
reklama@cire.pl - oferta dla firm zainteresowanych reklamą i obecnością w naszym portalu

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE