ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Occidental Petroleum zainwestuje w niskoemisyjną fabrykę bioetylenu
06.04.2021r. 19:06

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Amerykański Occidental Petroleum ogłosił, że planuje budowę fabryki, która będzie wykorzystywała do produkcji bioetylenu dwutlenek węgla wytworzony przez człowieka - informuje serwis "pb.pl".

Pilotażowy zakład zostanie zaprojektowany i wybudowany wspólnie przez Occidental, Oxy Low Carbon Ventures oraz start-up bioinżynieryjny, Cemvita Factory. Fabryka ma być gotowa w 2022 r.

"Nowa technologia wytwarzania bioetylenu z dwutlenku węgla, wody i światła pomoże obniżyć koszty i zredukować emisję CO2" - powiedział dyrektor generalny Cemvita, Moji Karimi.

Etylen, szeroko stosowany w przemyśle chemicznym, jest składnikiem między innymi płynów chłodzących, folii z tworzyw sztucznych i rur z PCV.
Zainteresowanie inicjatywami niskoemisyjnymi wzrosło w ostatnich latach. Począwszy od firm pragnących zrównoważyć swój wpływ na klimat, a skończywszy na urzędnikach publicznych zaniepokojonych powolnym tempem realizacji międzynarodowych porozumień w sprawie ograniczenia emisji - czytamy w "pb.pl".

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE