ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Według Zielonych i CDU, Badenia-Wirtembergia ma być "landem działań na rzecz klimatu"
06.04.2021r. 20:02

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zieloni i CDU w Badenii-Wirtembergii zdecydowali się rozpocząć negocjacje koalicyjne, aby uczynić region południowych Niemiec "międzynarodowym punktem odniesienia jako land działający na rzecz klimatu" - informuje "BiznesAlert.pl".

Kończąc wstępne rozmowy w celu zbadania możliwości odnowienia obecnego zielono-czarnego rządu, 7-stronicowe wytyczne stron na nadchodzące tygodnie negocjacji kładą wyraźny nacisk na działania w dziedzinie klimatu i dekarbonizację gospodarki.
"Dla nas gospodarka i działania na rzecz klimatu to dwie strony tego samego medalu, dlatego nadchodzący zielono-czarny rząd stanowy połączy ekologię i ekonomię w silnej wizji naszego landu" - powiedział Thomas Strobl, szef regionalnego CDU.

Partie napisały, że chcą pracować nad awaryjnym programem działań na rzecz klimatu oraz nową polityką energetyczną zaraz po objęciu władzy przez nowy rząd. Mają również na celu zmianę stanowego prawa dotyczącego działań w dziedzinie klimatu, aby uwzględnić cel osiągnięcia zerowej emisji netto "tak szybko, jak to możliwe i zgodnie z celem 1,5 stopnia C", bardziej ambitne przepisy dotyczące energetyki słonecznej w budynkach oraz cel w zakresie wykorzystania 2 procent gruntów stanu pod instalacje wiatrowe i słoneczne.
"Super rok wyborczy" 2021 w Niemczech rozpoczął się głośną porażką konserwatywnej CDU kanclerz Angeli Merkel w wyborach w Badenii-Wirtembergii, w których partia poniosła historyczne straty, a Zieloni zyskali poparcie. Winfried Kretschmann z Partii Zielonych zostanie ponownie wybrany na premiera regionu znanego z bardzo silnej bazy przemysłowej, zwłaszcza w sektorze motoryzacyjnym - czytamy w "BiznesAlert.pl".

Czytaj również:
Clean Energy Wire , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE