ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nowe kierownictwo innogy Polska zapowiada zacieśnienie współpracy z ciepłowniami i wejście w wodór
07.04.2021r. 06:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Niemiecki koncern E.ON, który w Polsce jest właścicielem elektrycznego innogy Polska i ciepłowniczego E.ON EDIS Energia, przeprowadził zmiany menedżerskie - czytamy w "Pulsie Biznesu".

1 kwietnia prezesa całego koncernu, którym był Johannes Teyssen zastąpił Leonhard Birnbaum. Zmiany dotarły też do Polski. Filip Thon, który prowadził innogy Polska od 2008 r., został prezesem E.ON Energie Deutschland. W Polsce zastąpił go Andrzej Modzelewski, pracujący w innogy od 2018 r, a wcześniej związany m.in. z EDF Polska i PGE Energia Ciepła. Jednocześnie do zarządu innogy dołączył Mariusz Majkut, prezes E.ON EDIS Energia.

Najbardziej widocznym zadaniem dla nowego prezesa będzie rebranding. Przejście innogy Polska pod skrzydła E.ON dokonało się bowiem w czerwcu 2020 r., w wyniku transakcji między dwiema niemieckimi grupami energetycznymi: RWE i E.ON. Zmianę szyldu w Polsce zapowiadał już Filip Thon, a jego następca ją podtrzymuje.

"Od 1 stycznia 2022 r. innogy Polska będzie funkcjonować pod nową nazwą" - zapowiada Andrzej Modzelewski.

Nie ujawnia nowej nazwy, ale wiadomo, że będzie oparta o nazwę E.ON.

Rebranding to jedno, ale zacieśnią się też relacje innogy Polska z siostrzanym E.ON EDIS Energia, który zarządza w Polsce ok. dwudziestoma lokalnymi systemami ciepłowniczymi, m.in. w Szczecinie.

"Współpracujemy już produktowo ze spółkami E.ON EDIS Energia, chodzi tu głównie o ciepło, chłód, efektywność energetyczną" - powiedział dla "Pulsu Biznesu" Andrzej Modzelewski.

Andrzej Modzelewski przejmuje stery innogy w momencie, w którym Polska już oficjalnie, choć od niedawna, mówi o odejściu od węgla i dążeniu do neutralności klimatycznej.
"Kierunek jest już jasny, bo od węgla odwracają się zarówno nasi klienci, jak i instytucje finansowe czy akcjonariusze. Nikt nie może sobie pozwolić na płynięcie pod prąd" - uważa nowy prezes innogy Polska.

Plan innogy zakłada tworzenie rozwiązań pod klientów indywidualnych i korporacyjnych, obejmujących zieloną energię, efektywność energetyczną, kogenerację etc. Mają to też być rozwiązania mocno cyfrowe.

W planach innogy mieści się też wodór. Andrzej Modzelewski podkreśla, że "nie ma lepszego magazynu energii, umożliwiającego magazynowanie na wielką skalę niż wodór".

"Jako innogy Polska na pewno się w to zaangażujemy" - dodaje.

Wodór będzie też miał znaczenie dla systemów ciepłowniczych.

"W długim okresie tylko wodór, biomasa i zielony gaz pozwolą ogrzać miasta w sposób zeroemisyjny i jednocześnie przy wykorzystaniu istniejącej sieci ciepła systemowego. Gaz, jako technologia przejściowa, odegra jednak kluczową rolę" - tłumaczy, cytowany przez "Puls Biznesu", Andrzej Modzelewski.

Czytaj również:

Poznaj lepiej nasz portal
Otwórz serwis tematyczny CIRE - ciekawe informacje
  1. ELEKTROMOBILNOŚĆ - pojazdy z napędem elektrycznym
  2. ENERGETYKA JĄDROWA - zespół zagadnień związanych z uzyskiwaniem na skalę przemysłową energii jądrowej
  3. CHINY i AZJA - energetyka w tamtej części świata
reklama@cire.pl - oferta dla firm zainteresowanych reklamą i obecnością w naszym portalu , Puls Biznesu

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: zgryźliwy 07.04.2021r. 13:50
Polecam przegląd artykułów o wierzbie energetycznej. W morzu opracowań sławiących wierzbę w latach 2002-2012 była... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE