Nowe kierownictwo innogy Polska zapowiada zacieśnienie współpracy z ciepłowniami i wejście w wodór
07.04.2021r. 06:15
www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka

Niemiecki koncern E.ON, który w Polsce jest właścicielem elektrycznego innogy Polska i ciepłowniczego E.ON EDIS Energia, przeprowadził zmiany menedżerskie - czytamy w "Pulsie Biznesu".
1 kwietnia prezesa całego koncernu, którym był Johannes Teyssen zastąpił Leonhard Birnbaum. Zmiany dotarły też do Polski. Filip Thon, który prowadził innogy Polska od 2008 r., został prezesem E.ON Energie Deutschland. W Polsce zastąpił go Andrzej Modzelewski, pracujący w innogy od 2018 r, a wcześniej związany m.in. z EDF Polska i PGE Energia Ciepła. Jednocześnie do zarządu innogy dołączył Mariusz Majkut, prezes E.ON EDIS Energia.
Najbardziej widocznym zadaniem dla nowego prezesa będzie rebranding. Przejście innogy Polska pod skrzydła E.ON dokonało się bowiem w czerwcu 2020 r., w wyniku transakcji między dwiema niemieckimi grupami energetycznymi: RWE i E.ON. Zmianę szyldu w Polsce zapowiadał już Filip Thon, a jego następca ją podtrzymuje.
"Od 1 stycznia 2022 r. innogy Polska będzie funkcjonować pod nową nazwą" - zapowiada Andrzej Modzelewski.
Nie ujawnia nowej nazwy, ale wiadomo, że będzie oparta o nazwę E.ON.
Rebranding to jedno, ale zacieśnią się też relacje innogy Polska z siostrzanym E.ON EDIS Energia, który zarządza w Polsce ok. dwudziestoma lokalnymi systemami ciepłowniczymi, m.in. w Szczecinie.
"Współpracujemy już produktowo ze spółkami E.ON EDIS Energia, chodzi tu głównie o ciepło, chłód, efektywność energetyczną" - powiedział dla "Pulsu Biznesu" Andrzej Modzelewski.
Andrzej Modzelewski przejmuje stery innogy w momencie, w którym Polska już oficjalnie, choć od niedawna, mówi o odejściu od węgla i dążeniu do neutralności klimatycznej.
"Kierunek jest już jasny, bo od węgla odwracają się zarówno nasi klienci, jak i instytucje finansowe czy akcjonariusze. Nikt nie może sobie pozwolić na płynięcie pod prąd" - uważa nowy prezes innogy Polska.
Plan innogy zakłada tworzenie rozwiązań pod klientów indywidualnych i korporacyjnych, obejmujących zieloną energię, efektywność energetyczną, kogenerację etc. Mają to też być rozwiązania mocno cyfrowe.
W planach innogy mieści się też wodór. Andrzej Modzelewski podkreśla, że "nie ma lepszego magazynu energii, umożliwiającego magazynowanie na wielką skalę niż wodór".
"Jako innogy Polska na pewno się w to zaangażujemy" - dodaje.
Wodór będzie też miał znaczenie dla systemów ciepłowniczych.
"W długim okresie tylko wodór, biomasa i zielony gaz pozwolą ogrzać miasta w sposób zeroemisyjny i jednocześnie przy wykorzystaniu istniejącej sieci ciepła systemowego. Gaz, jako technologia przejściowa, odegra jednak kluczową rolę" - tłumaczy, cytowany przez "Puls Biznesu", Andrzej Modzelewski.
Czytaj również: Poznaj lepiej nasz portal
Otwórz serwis tematyczny CIRE - ciekawe informacje- ELEKTROMOBILNOŚĆ - pojazdy z napędem elektrycznym
- ENERGETYKA JĄDROWA - zespół zagadnień związanych z uzyskiwaniem na skalę przemysłową energii jądrowej
- CHINY i AZJA - energetyka w tamtej części świata
reklama@cire.pl - oferta dla firm zainteresowanych reklamą i obecnością w naszym portalu
,
Puls Biznesu