ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Specjalna komisja bada przyczyny uszkodzenia sieci energetycznej, w wyniku którego poparzony został rowerzysta
07.04.2021r. 06:15

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Specjalna komisja w spółce Tauron Dystrybucja bada przebieg i przyczyny wypadku na sieci energetycznej spółki, w wyniku którego porażony został rowerzysta z Rybnika. Komisja ma wyjaśnić przyczyny uszkodzenia przewodu linii oraz tego, jak doszło do porażenia. W wielkanocny poniedziałek wichura przewróciła drzewo, które zerwało linię energetyczną przy ulicy Wielopolskiej w Rybniku, a "kable" spadły na 39-letniego rowerzystę z Rybnika - czytamy w "Dzienniku Zachodnim".

Porażony prądem i poparzony mężczyzna został przewieziony do szpitala w Siemianowicach Śląskich.

"Z posiadanych przez nas informacji wynika, że osoba poszkodowana znajduje się pod opieką specjalistów w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Centrum jest specjalistyczną placówką zajmującą się leczeniem oparzeń" - powiedziała Ewa Groń, rzecznik Tauron Dystrybucja.

Przyczyny wypadku na sieci energetycznej spółki, w wyniku którego porażony został rowerzysta z Rybnika wyjaśnia specjalna komisja w spółce Tauron Dystrybucja.
"Jeśli chodzi o szczegóły samego wydarzenia, to obecnie pracuje w spółce specjalna komisja, która bada przebieg i przyczyny zdarzenia. Jej rolą jest wyjaśnienie przyczyn uszkodzenia przewodu linii oraz tego, jak doszło do porażenia. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że z powodu silnych wiatrów spróchniałe drzewo upadło w Rybniku na przewód linii 110 kV (linia wysokiego napięcia) Wielopole-Pniówek pomiędzy dwoma słupami, powodując pożar i przerwanie przewodu fazowego. W wyniku przerwania przewodu najprawdopodobniej doszło do porażenia rowerzysty, który przytomny został zabrany przez Pogotowie Ratunkowe do Szpitala" - poinformowała, cytowana przez "Dziennik Zachodni", Ewa Groń.

ENERGETYKA - najpopularniejszy dział w naszym portalu
reklama@cire.pl - oferta dla firm zainteresowanych reklamą i obecnością w naszym portalu
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE