ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Projekt badawczy, który zasila słoneczną furgonetkę
07.04.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Niemiecki projekt badawczy Street wyposażył furgonetkę elektryczną w moduły fotowoltaiczne. Oparty na Streetscooter WORK L firmy DPDHL, demonstrator ma zyskać ponad 5000 km zasięgu w ciągu roku eksploatacji przy użyciu dodatkowej energii słonecznej.

Streetscooter WORK L jest jednym z największych e-vanów w ofercie DPDHL i oferuje 15 metrów kwadratowych do podłączenia dziesięciu modułów fotowoltaicznych. W przeciwieństwie do integracji w samochodach osobowych, partnerzy projektu Street nie musieli zakrzywiać ani kolorować modułów. Zamiast tego głównym wyzwaniem było połączenie paneli słonecznych z wysokonapięciowym układem elektrycznym pojazdu w celu bezpośredniego ładowania akumulatora. Wymaga to konwersji z 12 V na 400 V i wiąże się z wieloma aspektami bezpieczeństwa, sugerują inicjatorzy.

W skład konsorcjum wchodzą koordynujący Instytut Badań nad Energią Słoneczną Hamelin (ISFH), firmy Vitesco Technologies, a2-solar i Meyer Burger oraz instytucje badawcze Forschungszentrum Jülich, Helmholtz-Zentrum Berlin i MBE Institute of Leibniz University Hanover. Współpracowali również ściśle z Continental Engineering Services.

Firma Vitesco Technologies opracowała przetwornicę DC / DC z 12 V na 400 V, podczas gdy Continental zajął się integracją wszystkich komponentów i ich integracją z układem elektrycznym pojazdu.

Wspomniana integracja jest kluczowym osiągnięciem projektu Street, ponieważ umożliwia dostarczenie energii słonecznej bezpośrednio do systemu elektrycznego w celu bezpośredniego zwiększenia zasięgu pojazdu. Starsze integracje energii słonecznej w pojazdach zwykle zasilają tylko urządzenia 12 V, takie jak klimatyzacja, a nie akumulator napędu.
Pojazd demonstracyjny przeszedł wstępne testy i obecnie można go oglądać przejeżdżając przez region Hanoweru w celu dalszych testów o różnych porach dnia i roku oraz w różnych warunkach pogodowych.

Projekt Street jest finansowany przez niemieckie Federalne Ministerstwo Gospodarki i Energii. Wyniki zostaną również przekazane międzynarodowej grupie roboczej "Zadanie 17 - PV dla transportu" w ramach programu systemów fotowoltaicznych Międzynarodowej Agencji Energii (IEA).

Czytaj również:
Czy znasz to narzędzie?

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE