ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MKiŚ: atom i wodór tematami spotkania wiceministrów z Polski i Korei Południowej
07.04.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Polskie plany budowy elektrowni jądrowych oraz rozwój technologii wodorowych były głównymi tematami spotkania wiceministra klimatu i środowiska Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego z Youngjoon Joo, wiceministrem handlu, przemysłu i energii Korei Południowej.

Jak poinformowało w środę ministerstwo klimatu, w czasie wtorkowej rozmowy wiceminister Guibourgé-Czetwertyński podkreślił, że Polska szuka partnera, który będzie zaangażowany w projekt budowy elektrowni jądrowych w naszym kraju na jego wszystkich etapach.

Resort przypomniał, że Korea Południowa zadeklarowała chęć udziału w polskim programie jądrowym poprzez państwowy koncern KHNP.

Jak wskazał Guibourgé-Czetwertyński, zgodnie z rządowymi dokumentami, Polska dąży do oparcia całego Programu energetyki jądrowej na jednej wybranej technologii reaktora.
"Od potencjalnego partnera chcemy uzyskać kompleksową ofertę obejmującą dostarczenie technologii, finansowanie oraz przyjęcie współodpowiedzialności za cały projekt. Oczekujemy stabilnego i długoterminowego partnerstwa w całym cyklu życia elektrowni jądrowej" - zaznaczył Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Tematem rozmowy był też rozwój technologii wodorowej. Jak zauważył wiceminister klimatu, Polska dąży do tego, by produkować wodór, dystrybuować go w sposób efektywny i bezpieczny oraz stworzyć stabilne otoczenie regulacyjne. "Wodór pomoże nam osiągnąć nie tylko neutralność klimatyczną, ale także utrzymać konkurencyjność polskiej gospodarki" - zaznaczył Guibourgé-Czetwertyński.

Jak podało MKiŚ, przedstawiciele rządów Polski i Korei Południowej zadeklarowali chęć kontynuacji w najbliższej przyszłości rozmów ws. energetyki jądrowej, wodoru oraz elektromobilności.
Nowe tematy, nowe komentarze naszych Czytelników
O tym teraz dyskutuje branża
  1. Ministerstwo Aktywów Państwowych potwierdza plan utworzenia Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego
  2. Paweł Strączyński zrezygnował z funkcji wiceprezesa PGE
  3. Kraków: Instytucje miejskie będą kupować energię z odnawialnych źródeł

reklama@cire.pl - oferta dla firm zainteresowanych reklamą i obecnością w naszym portalu ,
PAP


Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: TTt 07.04.2021r. 14:54
mozna na przyklad wspolnie skladowac castory ze zuzytym paliwem np. w kopalinach uranu w Kowarach
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE