ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Spółki Skarbu Państwa wspierają polski sport
07.04.2021r. 21:00

"Chcemy strategicznie i systemowo wyznaczać kierunek działań na rzecz wsparcia polskiego sportu przez spółki Skarbu Państwa" - powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas briefingu 6 kwietnia poświęconego powołaniu w MAP zespołu ds. sponsoringu sportu przez spółki Skarbu Państwa.

Spółki Skarbu Państwa na wielu płaszczyznach wspierają polski sport: mistrzów, związki sportowe, rozwój sportu powszechnego, ze szczególnym uwzględnieniem sportu dzieci i młodzieży. Z szacunków eksperckich wynika, że Spółki Skarbu Państwa przeznaczają rocznie na rozwój polskiego sportu ponad 200 mln zł.

Zdaniem ministra aktywów państwowych obecna aktywność spółek Skarbu Państwa w tym obszarze jest dowodem na to, że państwo polskie myśli o sporcie w pespektywie długoterminowej.

W Ministerstwie Aktywów Państwowych powołujemy zespół ds. sponsoringu sportu, który wypracuje kodeks dobrych praktyk dla spółek Skarbu Państwa. Tak, aby wsparcie finansowe polskiego sportu było jak najbardziej efektywne - ogłosił wicepremier Jacek Sasin.

Pracami zespołu ds. sponsoringu sportu, jako doradca społeczny ministra aktywów państwowych, pokieruje Danuta Dmowska-Andrzejuk, indywidualna mistrzyni świata w szpadzie, medalistka mistrzostw świata i Europy drużynowo w szpadzie, a także minister sportu w latach 2019-2020.

Jesteśmy w przededniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W tych trudnych czasach spółki się nie wycofują, dalej wspierają polskich sportowców. Zespół będzie pracował nad systemowym wsparciem polskiego sportu, zarówno w ramach sportu wyczynowego jak i powszechnego ­­- podsumowała Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Czytaj również:
Czytaj również:
Ministerstwo Aktywów Państwowych
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: anna 07.04.2021r. 23:37
a pracownicy spółek zależnych od PGE strajkują o jakiekolwiek podwyżki. Duża część spółek zarabia na pograniczu minimalnego wynagrodzenia, i to jest prawdziwy wizerunek PGE a nie mit budowany na krzywdzie ludzkiej!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE