ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sasin: w przyszłym tygodniu projekt wydzielenia aktywów węglowych będzie skierowany do prac rządowych
10.04.2021r. 09:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W przyszłym tygodniu projekt restrukturyzacji energetyki, zakładający wydzielenie aktywów węglowych, zostanie skierowany do prac rządowych - poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

"W przyszłym tygodniu skierujemy jako ministerstwo do prac rządowych projekt restrukturyzacji energetyki. To ogromny projekt, nad którym pracowaliśmy od wielu miesięcy, który zakłada przede wszystkim wydzielenie elektrowni węglowych z dotychczas funkcjonujących spółek, stworzenie odrębnego podmiotu i danie tym samym spółkom energetycznym Skarbu Państwa nowego oddechu, możliwości pozyskiwania finansowania, również dla nowych inwestycji" - powiedział Sasin w sobotę w radiu RMF FM.

Wskazał, że elektrownie węglowe będą jeszcze przez ponad dwadzieścia lat funkcjonować, ale nie będą już obciążać spółek energetycznych.

"Chcemy również uzyskać z Komisji Europejskiej zgodę na dokapitalizowywanie, które spowoduje, że będziemy produkować energię w takiej cenie, która nie będzie powodować wzrostu cen energii dla przeciętnego Polaka, dla polskich rodzin. Musimy stworzyć mechanizm finansowy, mamy na to pomysł" - powiedział wicepremier.
"Spowodujemy, że z jednej strony będziemy bezpieczni energetycznie, będziemy mieć węglowy komponent, który będzie pracował, a z drugiej strony będziemy bardzo intensywnie już inwestować w nowe źródła energii, przede wszystkim w energetykę odnawialną: offshore, energetykę gazową, pracujemy też nad energetyką jądrową" - dodał Sasin.

Czytaj również:
Czytaj również:
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: U-bot 10.04.2021r. 10:45
Oczywiście cały ten "rewolucyjny" pomysł zgodny jest z istotą polskiego kapitalizmu państwowego - zyski... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE