ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

G-Energy i Solar-Energy podpisały umowę o współpracy przy budowie farm PV
11.04.2021r. 08:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zarząd spółki G-Energy S.A. poinformował w komunikacie, że 10 kwietnia br. podpisał umowę o współpracy z Solar-Energy S.A. w celu wspólnego projektowania oraz budowy farm fotowoltaicznych w segmencie niezależnych elektrowni słonecznych.

Solar-Energy S.A. jest jedną z firm fotowoltaicznych w Polsce, która rozpoczęła produkcję innowacyjnych modułów PV z cienkich ogniw krzemowych o wysokiej sprawności.

Solar-Energy S.A. jest następcą prawnym Solar Energy Sp. z o.o. założonej w sierpniu 2009 r. a przekształcenie w Spółkę Akcyjną nastąpiło w maju 2011 r. W 2012 r. spółka uruchomiła nowoczesną zautomatyzowaną linię produkcyjną szwajcarskiego producenta MAG Switzerland AG.

Moduły fotowoltaiczne PV Solar-Energy posiadają moc od 340 Wp do 400 Wp. Podstawowymi materiałami do produkcji modułów PV są: krzemowe ogniwa fotowoltaiczne, folia EVA wykorzystywana do spajania ogniw krzemowych ze szkłem, z wykorzystaniem zjawiska wiązania molekularnego uzyskiwanego w wysokiej temperaturze oraz ramy aluminiowe.

Materiały dostarczane są bezpośrednio przez producentów - światowych liderów branżowych, których produkty charakteryzują się wysoką jakością i sprawnością energetyczną.
W umowie G-Energy oraz Solar-Energy wyraziły wolę współpracy w celu wspólnego projektowania oraz budowy farm fotowoltaicznych, w segmencie niezależnych elektrowni słonecznych. Partnerzy zobowiązali się do wspólnej realizacji projektów, które będą polegały m.in. na znalezieniu lokalizacji, projektowaniu, budowie i uruchomieniu farm fotowoltaicznych.

Emitent oraz Solar-Energy zamierzają także realizować projekty farm fotowotaicznych w ramach spółek celowych w tym spółek przeznaczonych do dalszej odsprzedaży lub w ramach nadzoru inwestorskiego. Strony Umowy zamierzają rozpocząć pierwszy wspólny projekt w bieżącym kwartale.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE