ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

BDEW: rozbudowa niemieckiej sieci ciepłowniczej niezbędna do osiągnięcia celów klimatycznych
12.04.2021r. 04:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Jak stwierdza w raporcie Niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Energetycznego i Wodnego (BDEW), cele klimatyczne w niemieckim ciepłownictwie i budownictwie można osiągnąć jedynie poprzez rozbudowę i renowację miejskich sieci ciepłowniczych.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Hamburg Institut (HI) i Research Centre for Energy Economics (FfE) w Monachium, opublikowanego w imieniu BDEW, znaczenie ekologicznego ogrzewania sieciowego będzie silnie rosło do 2050 r.

HI i FfE skupiły się na strukturze dostaw poprzez integrację ciepła wytwarzanego neutralnie dla klimatu, obniżenie temperatur w sieci oraz magazynowaniu ciepła.

Stwierdzono, że cele klimatyczne w sektorze ciepłownictwa i budownictwa można osiągnąć jedynie poprzez rozbudowę i przekształcenie sieci ciepłowniczych dla zwiększenia udziału ciepła produkowanego ze źródeł odnawialnych, jak pompy ciepła, wykorzystanie ciepła odpadowego, energii ze źródeł słonecznych, termalnych i geotermalnych.
"Rozbudowa i przekształcenie sieci ciepłowniczej w kierunku wykorzystania odnawialnych źródeł energii wymaga solidnych ram prawnych i stabilnego zestawu instrumentów finansowania" - powiedział Kerstin Andreae, szef BDEW. Program federalnego finansowania wydajnych sieci ciepłowniczych "stanowi rdzeń tego procesu zmiany i musi obejmować finansowanie wszystkich odpowiednich opcji dekarbonizacji, a także transformacji sieci ciepłowniczych" - dodał Andreae.

Według BDEW, do 2030 r. na realizację tego celu potrzebnych jest co najmniej 1 mld euro rocznie.
Udział odnawialnych źródeł energii w niemieckim ciepłownictwie wzrósł do 17,8 proc. w 2020 r. z 7,8 proc. dziesięć lat temu.

Czytaj również:

Teraz czas na inne tematy z CIREZ
Wybierz serwis tematyczny dla siebie>
  1. ANALIZY ENERGETYCZNE - ciekawe dyskusje branżystów
  2. PALIWA - informacje, zapowiedzi, projekty
  3. CIEPŁOWNICTWO - aktualności i artykuły na tematy takie jak kogeneracja, system i sieć ciepłownicza
Clean Energy Wire , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: zgryźliwy 12.04.2021r. 11:36
W Polsce komuna sieci ciepłownicze już dawno zbudowała. Jedynie dobrze byłoby, żeby odnawialni przestali atakować... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE