ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wiceprezes NFOŚiGW: przy wsparciu będą premiowane stacje szybkiego ładowania
21.04.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Udzielając wsparcia dla stacji ładowania pojazdów elektrycznych będziemy premiowali te do szybkiego ładowania - poinformował w środę podczas szczytu klimatycznego Togetair wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Lorkowski.

"Na pewno skoncentrujemy swój drugi krok na budowie infrastruktury ładowania i wsparciu kilkudziesięciu tysięcy przedsiębiorców. W ramach tego schematu będziemy premiowali stacje szybkie lub ultraszybkie" - powiedział Lorkowski podczas panelu o perspektywach elektromobilności w Polsce.

Wyjaśnił, że te stacje będą uzyskiwały wyższe wsparcie niż stacje wolne. "Będziemy preferowali stacje poza dużymi miastami (...), tam gdzie rynek usług ładowania nie jest jeszcze dobrze rozwinięty i na pewno będziemy chcieli wprowadzić wsparcie dla stacji publicznych ogólnodostępnych, jak i stacji nie ogólnodostępnych, które mogłyby funkcjonować na przykład we wspólnotach mieszkaniowych czy spółdzielniach" - wskazał wiceprezes NFOŚiGW.

Lorkowski ma nadzieję, że tak szybko, jak to będzie możliwe, po uzgodnieniach z Komisją Europejską i uzyskaniu formalnych zgód na wsparcie publiczne, takie działania zostaną podjęte.

"NFOŚiGW zabezpieczył na cały ten program wsparcia 800 mln zł. To jest kwota, którą chcielibyśmy zadedykować dla sektora rozbudowy stacji ładowania. To jest kwota, która również obejmuje stacje tankowania wodoru" - dodał wiceprezes.

Lorkowski poinformował, że NFOŚiGW realizuje równolegle trzy działania w zakresie wsparcia elektromobilności: wspiera transport publiczny, chce wspierać infrastrukturę ładowania i planuje wspierać poprzez dopłaty wymianę flot samochodowych. "Chcemy też wspierać działania edukacyjne i informacyjne na temat elektromobilności" - dodał.
Dodał, że priorytetem jest transport publiczny, szczególnie w kontekście Krajowego Planu Odbudowy, który przewiduje środki finansowe na rozbudowę transportu publicznego. Uruchomiliśmy i chcemy dalej uruchamiać nabory, które będą służyły wymianie autobusów w miastach - mówił.

Wiceprezes powiedział, że podczas tegorocznego naboru na "Zielony transport publiczny" udzielono wsparcia w wysokości około 1,1 mld zł na zakup ponad 430 autobusów elektryczny. Dodał, że w tym naborze zgłosiły się nie tylko miasta duże, ale też średnie i małe.

Przed rozpoczęciem panelu minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka podkreślił, że resort wspiera i będzie wspierać elektromobilność.

"To ramy legislacyjne, które tworzymy, to rozporządzenia, które oddajemy szczególnie dla sektora ładowania i wreszcie zielony transport publiczny, cieszący się ogromnym zainteresowaniem. (...) Polska elektromobilność przyspiesza, a my będziemy ją w tym przyspieszeniu wspierać" - zapowiedział Kurtyka.

Tematy tygodnia w naszym portalu - wszystko o NABE
 • MAP rusza z procesem zmierzającym do wydzielenia aktywów węglowych z PGE, Enei i Tauronu
 • Sasin: Bez NABE rachunki za prąd rosłyby lawinowo
 • NABE może łamać unijne prawo konkurencji

 • Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

  WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

  DODAJ KOMENTARZ
  Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
  Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

  Podpis:


  Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


  PARTNERZY
  PGNiG TERMIKA
  systemy informatyczne
  Clyde Bergemann Polska
  PAK SERWIS Sp. z o.o.
  GAZ STORAGE POLAND
  GAZ-SYSTEM S.A.
  Veolia
  PKN Orlen SA
  TGE
  Savangard
  Audax
  Enotec
  Gazterm
  Tauron
  DISE
  BiznesAlert
  Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
  Energy Market Observer
  Innsoft  cire
  ©2002-2021
  mobilne cire
  IT BCE