ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rzeszów: PGE obrót zorganizowało seminarium m.in. dla samorządów
29.04.2021r. 14:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Prawie 150 uczestników z całej Polski wzięło udział w pierwszym z cyklu internetowych seminariów dla samorządów oraz innych jednostek, które kupują energię elektryczną w trybie prawa zamówień publicznych (PZP). Organizatorem seminarium była spółka PGE Obrót z Rzeszowa.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy firmy Mariusz Majewski, w spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, podmiotów administracji publicznej, uczelni oraz szpitali.

"Wśród tematów, które były poruszane w trakcie seminarium były m.in. jak zmienia się rynek energii elektrycznej, jakie czynniki kształtują ceny na Towarowej Giełdzie Energii. Uczestnicy dowiedzieli się również, jak odpowiednio szacować wartość postępowań przetargowych, jaki wpływ na cenę mają zapisy umowne i dlaczego PGE eFaktura to rozwiązanie przydatne i korzystne dla samorządów" - podał Majewski.

Rzecznik zaznaczył, że większość pytań dotyczyła odnawialnych źródeł energii, a konkretnie fotowoltaiki, możliwości korzystania z niej i szczegółów dotyczących rozliczania prosumentów.

Zdaniem wiceprezesa PGE Obrót Piotra Skrzyńskiego, transformacja energetyczna to wyzwanie dla wszystkich uczestników rynku sprzedaży energii. "Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, dlatego zorganizowaliśmy cykl spotkań edukacyjnych online, podczas których omawiane są najważniejsze tematy z punktu widzenia klientów przeprowadzających postępowania w trybie PZP" - dodał.
Wiceprezes PGE Obrót podkreślił, że firma chce pełnić role nie tylko sprzedawców, ale także doradców i ekspertów.

W 2020 roku PGE Obrót wygrała ponad 200 postępowań przetargowych na sprzedaż energii elektrycznej, których łączny wolumen wyniósł ponad 2 TWh.

ENERGETYKA - najpopularniejszy dział w naszym portalu

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE