ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Premier Białorusi: sankcje USA nie wpływają na dostawy rosyjskiej ropy do białoruskich rafinerii
03.05.2021r. 07:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
"Rosyjska ropa jest normalnie dostarczana do białoruskich rafinerii" - powiedział Roman Gołowczenko, premier Białorusi 2 maja br. w wywiadzie dla telewizji "Białoruś-1", dodając, że amerykańskie sankcje nie wpływają na dostawy.

"Zgodnie z podjętą decyzją, sankcje obejmują osoby fizyczne i prawne z USA, a także firmy, w których pakiet kontrolny mają osoby fizyczne lub prawne z USA" - powiedział Gołowczenko, komentując ograniczenia nałożone przez Waszyngton - "Ropę kupujemy jednak nie ze Stanów Zjednoczonych, ale od naszego partnera, Federacji Rosyjskiej. Wszystkie kontrakty są podpisane, a ropa jest dostarczana zgodnie z warunkami tych kontraktów" - dodał.

Wcześniejsze doniesienia mówiły, że USA przywróciły sankcje wobec dziewięciu białoruskich przedsiębiorstw państwowych za "rzekome łamanie praw człowieka w republice". Obywatele i firmy amerykańskie muszą zaprzestać współpracy z tymi przedsiębiorstwami w ciągu 45 dni, a do 3 czerwca 2021 r. wszystkie operacje z nimi, a także z innymi firmami, w których udział tych dziewięciu przedsiębiorstw wynosi co najmniej 50 proc., muszą zostać całkowicie wstrzymane.
TASS , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE