ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Podano ilu właścicieli elektryków wróciło do silników spalinowych
04.05.2021r. 16:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Kiedy już kupisz samochód elektryczny, nigdy nie będziesz chciał wrócić do silnika konwencjonalnego - mówią ich zwolennicy. Naukowcy twierdzą jednak, że wcale nie wygląda to tak "różowo", jak mogłoby się wydawać. Właśnie opublikowali oni raport, ilu właścicieli "elektryków" wróciło do silników spalinowych.

Samochody elektryczne już dawno temu podzieliły środowisko motoryzacyjnych ekspertów. Jedni uważają je za egkologiczne, proste w konstrukcji i bezawaryjne pojazdy, którymi nawet kilkusetkilometrowe trasy można pokonywać za grosze. Inni nie mają dla nich litości twierdząc, że ze względu na zastosowane do ich produkcji ogniwa wcale nie są dużo bardziej "zielone" od swoich spalinowych odpowiedników. Mało tego - mogą na nie pozwolić sobie tylko osoby z zasobnym portfelem.

Właściciele aut elektrycznych twierdzą, że wystarczy na kilka tygodni przesiąść się do takiego pojazdu, aby na dobre zapomnieć o samochodach napędzanych jednostkami benzynowymi czy Diesla. Jak się jednak okazuje, nie jest to do końca prawdą, a wielu z nich decyduje się na powrót do jednostek konwencjonalnych.

Naukowcy Scott Hardman i Gil Tal z Institute of Transportation Studies na Uniwersytecie Kalifornijskim opublikowali w magazynie Nature bardzo ciekawy raport w tym temacie. Panowie przeanalizowali zakupy samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in w Kalifornii do 2019 roku. Następnie na podstawie badań środowiskowych obliczyli, ilu ich właścicieli wróciło do napędu spalinowego. Liczby te są zaskakująco wysokie - aż 20% kupujących hybrydy typu plug-in chciało z powrotem silnik spalinowy. Z nabywców samochodów czysto elektrycznych było to prawie tyle samo - 18%.
Ankietowani argumentując swoje niezadowolenie z aut elektrycznych najczęściej podkreślali, że największy problem stanowi dalej ich ładowanie. W wielu bowiem gospodarstwach domowych w Kalifornii nie ma instalacji trójfazowej, posiadającej napięcie 230/400 V - nazywanej potocznie siłą. A ta jest niezbędna do ładowania tego typu pojazdów, jeżeli chcemy zrobić to relatywnie szybko. Stacje ładowania aut elektrycznych są zaś według ich właścicieli notorycznie przepełnione. Problem więc od wielu lat cały czas pozostaje ten sam - ładowanie, ładowanie i jeszcze raz - ładowanie.

Źródło: nature.com
Źródło: wrc.net.pl

ELEKTROMOBILNOŚĆ - branża w której dzieje się teraz najwięcej

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: max 05.05.2021r. 18:04
Oczywista oczywistość... Samochód elektryczny jeszcze długo nie dogoni "spaliniaków"1 pod względem czysto... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 06-05-2021r. 12:47 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: dar 08.05.2021r. 21:38
Autko elektryczne z trakcji wytwarza tyle samo (o ile nie więcej z powodu wagi) pyłów co samochód spalinowy. A pyły... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE