ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zielona energia na dwóch kółkach
04.05.2021r. 16:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Hulajnogi elektryczne to środek lokomocji, który zyskuje ogromną popularność w polskich miastach. Nie tylko dlatego, że jest ekologiczny, ale przede wszystkim ze względu na swoją dostępność i łatwość obsługi.

W miejskiej dżungli
By skorzystać z miejskiej hulajnogi, wystarczy tylko zainstalować stosowną aplikację, zapłacić za przejazd i - et voila! - można jechać. Niemal na każdym rogu spotykamy jakiś samotnie stojący pojazd, czekający na pasażera. Zalet hulajnogi jest wiele. Ułatwia np. przemieszczanie się po zakorkowanych miastach, a jazda nie wymaga posiadania prawa jazdy, by szybko ominąć korki. Pojazd ten nie emituje spalin, a przyczynia się do redukcji zanieczyszczenia powietrza.


Hulajnoga na zielonym szlaku
Już niebawem na polskich ulicach spotkać można będzie także hulajnogi napędzane wyłącznie energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
- Trudno byłoby realizować nasze ambitne cele ekologiczne, gdybyśmy ładowali baterie energią wytwarzaną z węgla, bo taki proces generuje niestety znaczną emisję CO2. Dlatego korzystamy wyłącznie z zielonej energii certyfikowanej dostarczanej przez innogy, a pozyskiwanej z naziemnych farm wiatrowych - mówi Borys Pawliczak, Generalny Manager Dott.

Nie wyrzucamy - naprawiamy
Marka podkreśla, że czas eksploatacji hulajnóg wynosi kilka lat, a kiedy nie można już na nich jeździć, wykorzystuje się ponownie poszczególne części.
- Niektóre elementy wykorzystujemy do naprawy innych, sprawnych hulajnóg, a te nadmiernie zużyte trafiają do recyklingu, jako cenny surowiec - dodaje Pawliczak.
Pomysłodawcy nie kryją, że minimalizacja emisji CO2 do atmosfery to zagadnienie, które ma wiele aspektów i niełatwo jest tworzyć zadowalające wszystkich rozwiązania. Wszystko zostawia swój ślad węglowy. Dlatego coraz częściej dąży się do przedłużenia żywotności produktów lub tworzenia ich w taki sposób, by nadawały się do recyklingu.

Źródło: swiatoze.pl

ELEKTROMOBILNOŚĆ - branża w której dzieje się teraz najwięcej

FOTOWOLTAIKA i ZIELONA ENERGIA - kto inwestuje w tej branży

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE