ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ponad 12,5 tys. zgłoszeń na szczepienie w Polskiej Grupie Górniczej
04.05.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Ponad 12,5 tys. pracowników Polskiej Grupy Górniczej i członków ich rodzin zapisało się na szczepienie przeciwko COVID-19, organizowane w zakładzie pracy. Rejestracja chętnych, prowadzona od minionego piątku przez internetowy portal pracownika, zakończyła się 2 maja.

"Chęć zaszczepienia się wyraziło w sumie ponad 12,5 tys. pracowników, ich małżonków i pełnoletnich dzieci. Cieszymy się z tak dużego zainteresowania akcją szczepień" - skomentował we wtorek rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

PGG zatrudnia łącznie niespełna 40 tys. osób. Część z nich została już zaszczepiona, w ramach procedur Narodowego Programu Szczepień. Wśród pracowników firmy są też ozdrowieńcy, którzy muszą zaczekać ze szczepieniem określony czas.

We wtorek spółka przesłała zgłoszenie dotyczące zamiaru przeprowadzenia szczepień do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Akcja rozpocznie się po dostarczeniu szczepionek i potrwa do zaszczepienia wszystkich chętnych. Informację o terminie szczepienia każdy zgłoszony pracownicy otrzyma sms-em.

Podczas internetowej rejestracji pracownicy mogli wybrać miejsce szczepienia spośród 10 zaproponowanych prze PGG lokalizacji w Gliwicach, Katowicach, Mysłowicach, Rudzie Śląskiej, Bieruniu, Lędzinach, Rydułtowach lub Radlinie - to miejscowości, w których znajdują się kopalnie największej górniczej spółki.

"Po otrzymaniu informacji o dostarczeniu szczepionek, PGG prześle do wszystkich zarejestrowanych spersonalizowane informacje SMS o dacie i miejscu podania pierwszej dawki. Drugie szczepienie wyznaczone zostanie zgodnie ze specyfiką medyczną użytego preparatu" - wyjaśnił rzecznik PGG.
Polska Grupa Górnicza była jedną z pierwszych dużych spółek, które zgłosiły akces i gotowość do szczepień w zakładach pracy po ogłoszeniu przyspieszenia Narodowego Programu Szczepień. Szczepienia w największych spółkach mają rozpocząć się - według wcześniejszych informacji - około połowy maja, po podpisaniu stosownych umów i w miarę napływu do Polski szczepionek.

Od początku epidemii infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono u ponad 5,8 tys. pracowników Polskiej Grupy Górniczej. Obecnie zakażonych jest ok. stu górników. W ostatnim czasie w PGG obserwowany jest spadek zachorowań, po wzroście w poprzednich miesiącach. Szczyt epidemii w kopalniach miał miejsce wiosną ub. roku. Sytuację opanowano wówczas m.in. dzięki powszechnym badaniom przesiewowym prowadzonym przez wiele tygodni z pomocą służb sanitarnych i wojska - łącznie przeprowadzono ponad 65 tys. testów.

Akcję szczepienia pracowników planują też m.in. Jastrzębska Spółka Węglowa oraz Spółka Restrukturyzacji Kopalń.

ENERGETYKA - najpopularniejszy dział w naszym portalu

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE