ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W środę startuje Kongres 590
04.05.2021r. 19:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Bezpieczeństwo zdrowotne i ekologia; społeczeństwo; gospodarka; eksport i ekspansja gospodarcza oraz infrastruktura - to główne tematy rozpoczynającego się w środę dwudniowego Kongresu 590, na który zaplanowano kilkadziesiąt paneli i debat z udziałem m.in. ekspertów z różnych dziedzin.

Wiosenna edycja Kongresu 590 zorganizowana zostanie w Warszawie w formule hybrydowej przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa sanitarnego.

Wydarzenie otworzy wystąpienie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy o godz. 9.30. Drugi dzień, czwartek, rozpocznie się wystąpieniem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, również o godz. 9.30.

5. edycja Kongresu 590 koncentruje się na pięciu obszarach tematycznych: bezpieczeństwo zdrowotne i ekologia, społeczeństwo, gospodarka, eksport i ekspansja gospodarcza oraz infrastruktura. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli przedstawiciele administracji publicznej, spółek skarbu państwa, agencji rządowych, prywatnych przedsiębiorstw, międzynarodowego biznesu, a także eksperci branżowi oraz naukowcy.

"Kongres 590 to wydarzenie, które skupia się na Polsce i narodowej gospodarce oraz stwarza możliwość dyskusji w gronie liderów z różnych branż i obszarów o ważnych dla naszego kraju sprawach. Doświadczenia roku 2020, które wywołały światowy kryzys gospodarczy, wymagają zrewidowania poglądów, zidentyfikowania zagrożeń i nowego spojrzenie na otaczający świat" - wskazują organizatorzy Kongresu 590.

Jak podają, w ciągu dwóch dni Kongresu 590 - 5 i 6 maja 2021 r. - jednocześnie na trzech scenach odbędzie się przeszło 50 paneli dyskusyjnych, w trakcie których poruszane będą zagadnienia takie jak: patriotyzm gospodarczy, bezpieczeństwo polskiego rynku medycznego, geopolityczne perspektywy dla Polski i świata, relacje Polski i Azji, rozwój branży kosmicznej w Polsce i świecie, Zielony Unijny Ład oraz dot. wielkich inwestycji infrastrukturalnych.

W obszarze gospodarki poruszane będą m.in. kwestie wpływu napięcia geopolitycznego na plany rozwojowe krajów obszaru Europy Środkowej, w szczególności Polski w kontekście kolejnych dekad. Tematem poruszanym w ramach debaty związanej z patriotyzmem gospodarczym będą działania podejmowane przez kluczowe spółki skarbu państwa (SSP), które mają istotny wpływ na bieżącą politykę gospodarczą. O megainwestycjach, fuzjach i przejęciach rozmawiać będą m.in. wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, prezes PGE Polska Grupa Energetyczna Wojciech Dąbrowski oraz prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła.

Na temat wyzwań związanych z klimatem i ochroną środowiska będą rozmawiać m.in. minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, prezes Banku Ochrony Środowiska Wojciech Hann, wiceprezes Tauron Polska Energia Marek Wadowski.
Tematem jednego z paneli będą inwestycje spółek Grupy PKP, które prowadzą obecnie działania na szeroką skalę, inwestując m.in. w modernizacje dworców kolejowych, zakup i modernizację taboru oraz infrastrukturę, a także realizując projekty deweloperskie.

W obszarze gospodarki poruszane będą m.in. kwestie wpływu napięcia geopolitycznego na plany rozwojowe krajów Europy Środkowej, w szczególności Polski, w kontekście kolejnych dekad. Rozmawiać o tym będzie dr George Friedman - twórca dziedziny prognozowania geopolitycznego oraz autor wielu bestsellerów.

Gośćmi specjalnymi tegorocznej, 5. edycji wydarzenia będą m.in. politolog i futurolog dr George Friedman, ekspert do spraw geopolityki i geostrategii dr Jacek Bartosiak oraz ekspert w zakresie stosunków międzynarodowych dr Parag Khanna.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Tegoroczny Kongres 590 odbywa się pod hasłem "Polska/świat startujemy!" w Renaissance Warsaw Airport Hotel w Warszawie. Obiekt należy do Polskiego Holdingu Hotelowego.

ENERGETYKA - najpopularniejszy dział w naszym portalu

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE