ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Aramco, saudyjski gigant naftowy, zwiększył swój kwartalny zysk o 30 procent
04.05.2021r. 20:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Saudyjska firma naftowa Saudi Aramco zwiększyła swój zysk netto o 30 procent rok do roku do 21,7 miliarda dolarów w pierwszym kwartale. Do wzrostu przyczyniły się wyższe ceny ropy i poprawiające się warunki gospodarcze.

"Ożywienie światowej gospodarki wzmocniło rynki energii" - powiedział Amín Násir, szef firmy. "Biorąc pod uwagę pozytywne oznaki zapotrzebowania na energię w 2021 r. mamy więcej powodów do optymizmu, że nadchodzą lepsze dni" - dodał.

W ciągu ostatniego roku zysk netto firmy spadł o prawie połowę do 49 miliardów dolarów. Pandemia COVID-19 doprowadziła do gwałtownego spadku cen ropy.

Aramco to największa firma naftowa na świecie, która pod koniec 2019 roku weszła na giełdę saudyjską, gdzie sprzedała około 1,5 % swoich akcji. Pod koniec kwietnia Arabia Saudyjska ogłosiła, że negocjuje sprzedaż kolejnego 1 % udziałów w firmie jednego z czołowych światowych koncernów energetycznych. Saudi Aramco odpowiada za około dziesięć procent światowej produkcji ropy. Po wejściu na giełdę firma stała się pierwszą firmą na świecie o wartości rynkowej przekraczającej dwa biliony dolarów.
Źródło: oenergetice.cz

ENERGETYKA - najpopularniejszy dział w naszym portalu

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE