ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ciepło z OZE w Suwałkach - instalacja biomasowa już działa.
04.05.2021r. 21:30

Głównym założeniem inwestycyjnym była budowa instalacji spalania biomasy w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Suwałkach. Miała się składać z dwóch nowych kotłów wodnych o mocy nominalnej 2 x 12,5 MW każdy. Zlokalizowana w odrębnym budynku wraz z instalacją podawania paliwa, instalacją odprowadzenia żużla i popiołu, instalacją oczyszczania spalin, kominem, magazynem paliwa oraz innymi urządzeniami pomocniczymi gwarantującymi kompletność inwestycji - pisze magazynbiomasa.pl

- Zamówienie realizowaliśmy w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Byliśmy więc odpowiedzialni również za wszelkie niezbędne decyzje administracyjne - mówi Ewelina Szamałek-Garcarek, dyrektor ds. realizacji kontraktów w Energika Sp.j.

Głównym założeniem ciepłowni biomasowej jest pokrycie zapotrzebowania na ciepło dla klientów PEC w Suwałkach przez co najmniej 2000 godzin w roku. Realizację cechuje wysokosprawna produkcja ciepła, w której zachowano wszelkie standardy ochrony środowiska określone przez aktualne normy.

Energika Małgorzata Szamałek, Zbigniew Szamałek Sp.j. to rodzinna firma działająca w branży energetyki cieplnej i zawodowej od ponad 30 lat. Szybki, przemyślany rozwój zapewnił firmie rozpoznawalną markę w całej Europie. Energika jest liderem rynku pod względem wydajności oferowanych kotłów oraz turbin. A także budowy nowych oraz modernizacji już istniejących kotłowni czy też elektrociepłowni. W swoim portfolio firma posiada ponad 200 zrealizowanych inwestycji.
Źródło: magazynbiomasa.pl

ENERGETYKA - najpopularniejszy dział w naszym portalu

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE