ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Solaris dostarczy 13 autobusów wodorowych do Frankfurtu
05.05.2021r. 05:15

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Solaris Bus & Coach wygrał przetarg na dostawę 13 autobusów z napędem wodorowym, ogłoszony przez spółkę In-der-City-Bus, odpowiedzialną do komunikację miejską we Frankfurcie. Autobusy Urbino 12 hydrogen mają wyjechać na linie w 2022 r., podał producent.


"Miasta są odpowiedzialne za 60% emisji CO2, zatem to niezwykle ważne, by technologie wykorzystywane w każdym obszarze ich funkcjonowania przechodziły na ‚zieloną stronę', w tym także transport publiczny. Jesteśmy dumni, że oferowane przez nas produkty przyczyniają się do tej ekologicznej transformacji i mają realny wpływ na poprawę komfortu życia mieszkańców. Z satysfakcją także obserwuję coraz większe zainteresowanie autobusami wodorowymi, które są doskonałym uzupełnieniem naszego emobilnego portfolio" - powiedział prezes Javier Calleja, cytowany w komunikacie.

Technologia wykorzystywana w Urbino hydrogen umożliwia maksymalnie ekologiczną jazdę - dzięki zasilaniu energią pochodzącą z ogniwa paliwowego (o mocy 70 kW), jedynymi produktami ubocznymi zachodzącej tam reakcji chemicznej są ciepło oraz para wodna. Energia elektryczna powstająca w procesie odwróconej elektrolizy wody jest następnie przekazywana bezpośrednio do układu napędowego, którym jest oś z elektrycznymi silnikami. Oprócz tego każdy z zamówionych autobusów zostanie wyposażony w dodatkowy magazyn energii elektrycznej - baterię Solaris High Power. Niezbędny do zasilania autobusu wodór przechowywany będzie w postaci gazowej, w umieszczonych na dachu zbiornikach, przypomniano.

Solarisy Urbino 12 hydrogen będą wyposażone w szereg najnowocześniejszych rozwiązań ADAS, wspierających pracę kierowcy, mi.in. w system MirrorEye, czyli zestaw kamer zainstalowanych w miejscu lusterek bocznych, zapewniających większą widoczność kierowcy. Rejestrowany obraz przekazywany jest na ekrany wewnątrz pojazdu. Co ciekawe, na ekranach mogą być także wyświetlane progi odległości poszczególnych części autobusu, np. jego tyłu, określonych drzwi lub osi, co umożliwi kierowcy łatwiejsze, a przede wszystkim bezpieczniejsze manewrowanie i parkowanie, wymienia Solaris.
"Autobusy wodorowe nie są tylko opowieścią przyszłości - już teraz na europejskich drogach jeżdżą pierwsze modele Urbino hydrogen, a kilkadziesiąt kolejnych zamówili już przewoźnicy z Niemiec, Włoch, Austrii czy Holandii. Według prognoz rynkowych do 2030 roku autobusy napędzane energią z wodoru będą stanowić istotną część autobusowej floty w Europie" - zakończono w informacji.

Solaris Bus & Coach to jeden z europejskich liderów produkcji autobusów i trolejbusów, który do tej pory dostarczył ponad 20 tys. pojazdów. Spółka w 2018 r. dołączyła do grupy CAF.

O tym się teraz mówi

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE