ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zaległe płatności za energię elektryczną? Banki ostrzegają przed kolejną metodą oszustów
05.05.2021r. 07:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Z komunikatu Banku Santander wynika, że przestępcy rozsyłają SMS-y z informacją o zaległości w płatnościach za prąd i linkiem prowadzącym do strony, na której wykradane są dane klientów

Bank Santander poinformował o nowym sposobie wyłudzania danych bankowych przez przestępców - tym razem ofiara dowiaduje się o rzekomych zaległościach za energię elektryczną. Instytucja wyjaśnia, że oszuści najpierw wysyłają SMS-a, w którym informują o planowanym odłączeniu prądu i proszą o uregulowanie płatności. Zazwyczaj komunikaty są wysyłane z numerów zagranicznych, a przykład podany przez bank pokazuje, że wiadomość może zawierać błędy językowe.

Ofiara otrzymuje też link. Prowadzi on do strony, która w nazwie może mieć kombinacje adresowe prawdziwych spółek zajmujących się dystrybucją energii elektrycznej. Na stronie zostaniecie poproszeni o podanie numeru telefonu, a po jego wprowadzeniu pojawi się fałszywa strona do wyboru banku. Z jej pomocą przestępcy pozyskują dane do logowania lub kod Blik. Jeśli je zdobędą, będą mogli ukraść pieniądze z rachunku.
Bank wyjaśnia, że aby uniknąć zagrożenia, nie należy klikać w linki umieszczane w mailach lub SMS-ach od nieznanych nadawców. Warto jednak przypomnieć, że Santander sam rozsyła takie wiadomości, czym może dezorientować niektóre osoby. Fakt, że celem nowego ataku są klienci Santandera może więc nie być przypadkiem. Klienci powinni też dokładnie zapoznawać się z treścią nadesłanej informacji i nie mogą działać pod presją czasu. Chociaż o zagrożeniu donosi Santander, czujność muszą też zachować klienci innych banków.


O tym się teraz mówi

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE