ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polska sprzedała kolejną pulę uprawnień do emisji CO2 po 48,62 euro
05.05.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Przeprowadzona 5 maja na EEX w imieniu Polski aukcja uprawnień do emisji dwutlenku węgla została rozliczona po kursie 48,62 euro. Uczestnicy zgłosili zapotrzebowanie na 4 005 500 uprawnień, wobec oferowanych 2,575 mln.

Aukcję uprawnień do emisji CO2 z 5 maja 2021 r. komentuje dla CIRE.PL Tomasz Marek Bujacz - Senior Sales Trader w Vertis Environmental Finance.

"Mimo końca umorzeń za 2020 r., cena na kontrakcie terminowym EUA Dec21 przełamała wczoraj kolejny psychologiczny poziom i osiągnęły nowy rekord wynoszący 50.05 euro. Notowanie zakończyło się jednak poniżej 49 euro a dokładnie na poziomie 48,61 euro. Duża przecena na rynkach akcji wpłynęła także na nastroje inwestorów na rynku ETS. Wczoraj niemiecki DAX tracił niemalże 3 proc. w stosunku do poniedziałkowego notowania i przełamał próg wsparcia przy 15 tys. pkt, podobnie UK100 i S&P 500 kierowały się ku południu. Handlowany wczoraj wolumen na EUA Dec21 nie był mały - wyniósł 29,29 mln. Dzisiaj ceny uprawnień do emisji wracają do poziomu 49 euro za tonę CO2" - zwraca uwagę Tomasz Marek Bujacz.

(1000x492)

"Dane miksu energetycznego także stanowią wsparcie dla cen EUA. Brent Oil wyceniany jest powyżej 69 dolarów za baryłkę, WTI natomiast po 66 dolarów za baryłkę. Ceny gazu mimo spadków wczoraj nadal utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. Dzisiaj, jak co środę, o 16:30 zostanie opublikowany raport o zapasach ropy naftowej w USA" - zauważa Senior Sales Trader w Vertis Environmental Finance.
Przeprowadzona dzisiaj w imieniu Polski aukcja uprawnień do emisji CO2 została rozliczona po kursie 48,62 euro przy zgłoszonym zapotrzebowaniu 4 005 500 uprawnień wobec oferowanych 2 575 000.

(1000x501)

"Wczoraj Sekretarz skarbu USA Yellen oświadczyła, że może dojść do podwyżki stóp procentowych, by nie doszło do przegrzania gospodarki. Ewentualna podwyżka stóp procentowych może doprowadzić do dużej zmienności na rynkach finansowych.
Z analizy technicznej współczynnik siły względnej dla EUA znajduje się na poziomie 73, pierwszymi progami wsparcia w przypadku korekty mogą być: 48,00 oraz 45,62 euro. Z kolei w przypadku wzrostów ceny mogą napotkać opór przy 50.05 i kolejno 51 euro" - podsumowuje Tomasz Marek Bujacz.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE