ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

GameChange Solar buduje w południowym Teksasie instalację fotowoltaiczną o mocy 631 MW
05.05.2021r. 13:36

GameChange Solar ogłasza szybkie uruchomienie w południowym Teksasie instalacji Genius Tracker(TM) o mocy 631 MW. Projekt będzie największą w skali stanu instalacją fotowoltaiczną, a docelowo, po ukończeniu budowy, jedną z największych w kraju. Obejmuje on rozmieszczenie w Hrabstwie Wharton (niedaleko obszaru metropolitarnego Houston) 1,4 miliona paneli solarnych na działce o powierzchni 4.000 akrów. Moc wytwórcza energii odnawialnej będzie sięgać 500 MWac/631 MWdc i zgodnie z prognozami instalacja będzie zasilać 100.000 gospodarstw domowych.

Aby sprostać zapotrzebowaniu w regionie, energia wytworzona w instalacji będzie nabywana online w blokach i od 2021 r. sprzedawana na rynek hurtowy ERCOT. EPC przewiduje ukończenie projektu w połowie 2022 r.

Allison Larson, dyrektor GameChange Solar ds. rozwoju działalności, powiedziała: "Przede wszystkim skupiamy się na zapewnieniu doskonałej jakości wsparcia logistycznego i szkoleń umożliwiających sprawne i owocne korzystanie z instalacji o mocy 631 MW powstającej w Teksasie przez EPC i właściciela projektu. Instalacja opiera się na sprawdzonym i szybkim w montażu systemie Genius Tracker(TM) ze wstępnie zmontowanymi elementami SpeedClamps(TM), dzięki którym budowa instalacji postępuje szybciej niż w przypadku projektów konkurencyjnych. Planujemy realizację większej liczby tego typu projektów o skali przemysłowej, nie tylko w Teksasie, ale i w innych miejscach".

Max Johnson, dyrektor GameChange Solar ds. rozwoju działalności, powiedział: "Ta elektrownia fotowoltaiczna o rekordowej wydajności znajduje się po teksańskiej stronie Zatoki Meksykańskiej i w pobliżu kilku innych dużych instalacji fotowoltaicznych. Realizowaną przez GameChange Solar instalację Genius Tracker(TM) wybrano na projekt milowy ze względu na jej solidną konstrukcję i odporność na występujące na tym obszarze silne wiatry. Zespół naszych inżynierów i zaangażowanych w projekt przedstawicieli obecnych na placu budowy jest gotowy zapewnić obsługę deweloperom i właścicielom korzystającym z instalacji Genius Tracker(TM) na obiektach przyległych, których oddanie do eksploatacji planuje się w drugiej połowie bieżącego roku".
Źródło: GameChange Solar

ENERGETYKA - najpopularniejszy dział w naszym portalu

FOTOWOLTAIKA i ZIELONA ENERGIA - kto inwestuje w tej branży

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE