ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja chce ścisłej współpracy z niemieckim biznesem w dziedzinie LNG, wodoru i OZE
07.05.2021r. 13:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Rosja oczekuje rozszerzenia współpracy z niemieckim biznesem przy projektach związanych z produkcją i rozwojem technologii LNG - powiedział szef Ministerstwa Przemysłu i Handlu Federacji Rosyjskiej Denis Manturow podczas rosyjsko-niemieckiej konferencji surowcowej.

- Jako branża dążymy do lokalizacji produkcji sprzętu i technologii do produkcji LNG na terenie Rosji. Zapotrzebowanie na ten niskoemisyjny surowiec będzie nadal rosło w nadchodzących dziesięcioleciach i nie możemy się doczekać dalszego rozwoju współpracy w tej dziedzinie z niemieckim biznesem - powiedział Manturow.

Minister przypomniał, że oba kraje mają już doświadczenie we współpracy technologicznej w tym obszarze. W szczególności wymienił tu partnerstwo strategiczne w ramach projektu Arctic LNG 2 prywatnego koncernu Novatek.

Manturow widzi również duży potencjał współpracy z Niemcami w dziedzinie technologii wodorowych oraz OZE: - To segmenty energetyki, w których Niemcy posiadają ogromne doświadczenie, które mają bardzo rozwinięte. Są one jednocześnie jednym z naszych priorytetów rozwojowych. Dziś możliwości rosyjskich firm w dziedzinie produkcji wyposażenia systemów OZE są mocno ograniczone i wynoszą około 1,5 GW rocznie. Aby dokonać wzrostu, zapraszamy niemieckie firmy do wzięcia intensywnego udziału w pracach rozwojowych na terenie Rosji - powiedział.
Źródło: biznesalert.pl

ENERGETYKA - najpopularniejszy dział w naszym portalu

Branża PALIWA w portalu CIRE
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE