ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Grudziądzu testują autobus elektryczny
08.05.2021r. 08:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Miejski Zakład Komunikacji testuje właśnie autobus e-Citaro marki Mercedes o napędzie elektrycznym. Testy pojazdu na grudziądzkich ulicach potrwają do 19 maja.

MZK w Grudziądzu przymierza się do zakupu 17 autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Aby uzyskać wsparcie finansowe, złożono wniosek o środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wartość projektu, to niemal 52 mln zł, a dofinansowanie ma wynieść 38,7 mln zł.
Wnioski MZK pozytywnie przeszły już ocenę formalną i czekają na ocenę merytoryczną.

"Mamy nadzieję, że pozyskamy wsparcie finansowe na zakup 17 autobusów elektrycznych. Mamy już pewne doświadczenia, dlatego że w naszym mieście jeżdżą już bardzo nowoczesne autobusy hybrydowe. Jest to 7 nowych wozów, a więc idziemy w kierunku elektromobilności, która jest przyszłością" - powiedział Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.
Odbywające się testy mają pomóc oszacować, jak długi dystans jest w stanie pokonać autobus elektryczny w Grudziądzu - z uwzględnieniem istniejącego układu drogowego i warunków ruchu. Pozwoli to określić optymalną lokalizację stacji szybkiego ładowania dla autobusów elektrycznych, które zostaną zakupione.

WEEKENDOWY MAGAZYN CIRE.PL

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE