ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sekretarz Generalny ONZ: nigdzie nie stać nas już na dużą infrastrukturę związaną z paliwami kopalnymi
08.05.2021r. 07:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
António Guterres, Sekretarz Generalny ONZ powiedział podczas Dialogu Klimatycznego w Petersbergu, że zakończenie wykorzystania węgla na świecie do 2040 r. musi być "najwyższym priorytetem" w walce ze zmianami klimatycznymi i wezwał międzynarodowych inwestorów do zaprzestania finansowania nowych projektów w paliwa kopalne.

António Guterres wezwał również do większych zobowiązań finansowych, które pomogą krajom rozwijającym się przyspieszyć ich wysiłki na rzecz przystosowania się do zmian klimatycznych, mówiąc, że państwa G7 powinny złożyć "znaczne" zobowiązania finansowe na najbliższe 5 lat.

"Dla niektórych oznacza to przynajmniej podwojenie ich ostatnich zobowiązań klimatycznych" - powiedział Guterres w przemówieniu wygłoszonym podczas Dialogu Klimatycznego w Petersbergu - "Nigdzie nie stać nas już na dużą infrastrukturę związaną z paliwami kopalnymi. Takie inwestycje po prostu pogłębiają nasze kłopoty. Nie są nawet opłacalne. Paliwa kopalne są teraz droższe niż odnawialne źródła energii" - dodał.
NS Energy , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE