ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Equinor i Eni planują współpracę przy budowie pływającej farmy wiatrowej na Morzu Północnym
09.05.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Norweskie Ministerstwo Ropy i Energii otworzyło Utsira Nord i Sorlige Nordsjo II - dwa obszary na Morzu Północnym - dla powstania morskich instalacji wiatrowych o łącznej mocy 4,5 GW.

Equinor podał, że nawiązał współpracę z Vaargroenn - spółką należącą do Eni (69,6 proc. udziałów) i do norweskiego HitecVision (30,4 proc. udziałów), aby ubiegać się o przybrzeżny jeden obszar wiatrowy w Utsira Nord (na zachód od Utsiry i Haugalandet na norweskim szelfie kontynentalnym) dla zbudowania pływającej farmy wiatrowej.

"Morze Północne ma jedne z najlepszych zasobów wiatru na świecie. Pływająca morska farma wiatrowa w Utsira Nord może być kolejnym projektem na dużą skalę, który przyspieszy industrializację pływającej morskiej energetyki wiatrowej i stworzy nowe możliwości dla norweskiego przemysłu - powiedział Paal Eitrheim, szef ds. nowych rozwiązań energetycznych w Equinor.
Equinor i Eni są partnerami w budowanej obecnie instalacji Dogger Bank na Morzu Północnym, która po ukończeniu będzie największą morską farmą wiatrową na świecie.

Czytaj również:
Offshore Engineer, ReVe , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE