ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA tanieje - traderzy monitorują sytuację Colonial Pipeline
11.05.2021r. 09:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Cena ropy naftowej na giełdzie paliw w USA spada, a traderzy monitorują sytuację największego amerykańskiego operatora rurociągów Colonial Pipeline i prace nad ponownym uruchomieniem przepływu paliw - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 64,61 USD, niżej o 0,51 proc. Kontrakty terminowe na benzynę spadły na NYMEX o 0,6 proc. do 2,1213 USD za galon.

Ropa Brent w dostawach na lipiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 67,94 USD za baryłkę, niżej o 0,54 proc.

Największy w USA operator rurociągów z paliwami Colonial Pipeline Co., kluczowy dostawca paliw do wschodnich stanów USA, zapowiedział, że większość jego usług zostanie wznowiona do końca tego tygodnia.

Colonial Pipeline wstrzymał w piątek wszelkie operacje po ataku hakerskim, a dyrektor generalny firmy ostrzegł, że mogą wystąpić poważne niedobory paliw.

Zamknięto rurociągi, którymi znad Zatoki Meksykańskiej do wschodniej i południowej części USA codziennie przesyłanych jest 2,5 mln baryłek benzyny, oleju napędowego, paliwa lotniczego i oleju opałowego.

W USA już widać oznaki zakłóceń w dostawach paliw, a niektóre stacje paliw na wschodnim wybrzeżu informują, że skończyły im się zapasy.
Firma Total SE ograniczyła swoją działalność przetwórczą w Port Arthur, w Teksasie. Z kolei Citgo Petroleum Corp. obniżył produkcję w zakładach Lake Charles, w Luizjanie.

"Biorąc pod uwagę fakt, że Colonial Pipeline spodziewa się wznowić pełne usługi przesyłowe do końca tego tygodnia, wydaje się że rynek uznał incydent z cyberatakiem na tego operatora jako tymczasowe zakłócenie" - mówi Vandana Hari, współzałożycielka firmy konsultingowej Vanda Insights.

"Uwaga rynków paliw powraca do globalnej dychotomii między krajami wychodzącymi z pandemii Covid-19, a tymi trzymanymi nadal w +uścisku+ przez koronawirusa" - dodaje.

Chociaż pandemia złagodniała w Stanach Zjednoczonych, Europie i Chinach, nadal szerzy się w innych krajach, a zwłaszcza w Indiach. Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że wariant koronawirusa, który się tam rozprzestrzenia, jest problemem globalnym.

Branża PALIWA w portalu CIRE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE