ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

II. Warsztaty w ramach projektu dotyczącego wykorzystania infrastruktury pozostałej po wycofywanych elektrowniach węglowych
12.05.2021r. 05:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
21 maja br. odbędą się II Warsztaty organizowane w ramach Projektu RECPP, który ma służyć opracowaniu rozwiązań dotyczących wykorzystania infrastruktury pozostałej po wycofywanych elektrowniach węglowych.

Głównym tematem drugiej edycji warsztatów jest kontynuacja dyskusji dotyczącej oceny możliwości wykorzystania aktywów elektrowni, omówienie dostępnych technologii ponownego użycia infrastruktury oraz przedstawienie statusu realizacji projektu, w tym przedstawianie ogólnej informacji o zagregowanych danych zebranych podczas drugiego etapu prac nad projektem. Podczas wydarzenia prelegenci poruszą temat ponownego wykorzystania aktywów z perspektywy operatorów systemu i dostawców technologii. Ponownie podczas warsztatów odbędą się równolegle panele dyskusyjne, w których wezmą udział doświadczeni przedstawiciele branży pochodzący z różnych krajów UE. Tematyka wystąpień i grup dyskusyjnych będzie dotyczyć między innymi zagadnienia z zakresu: emisyjności istniejących i wchodzących technologii, "zazieleniania" sektorów przemysłu związanych z energetyką, przeglądu technologii magazynowania, obecnych trendów w dziedzinie sector coupling czy przeglądu technologii spełniających wymogi taksonomii UE.

Warsztaty stwarzają unikalną platformę do dyskusji i wymiany doświadczeń przez przedstawicieli różnych krajów, co może pozwolić na przygotowanie się polskiemu sektorowi energetycznemu - ale także administracji rządowej i samorządowej - do transformacji i wyzwań z nią związanych. Śledzenie postępów i rozwiązań może być pomocne w sformułowaniu właściwego podejścia do oceny możliwości i potencjału ponownego wykorzystania aktywów elektrowni węglowych.

Warsztaty będą prowadzone online w języku angielskim a udział w nich jest bezpłatny. Szczegółowy program dostępny jest na stronie Projektu - https://www.recpp.eu/events/second_workshop/, gdzie można dokonać rejestracji na warsztaty.

Przypominamy, iż RECPP jest projektem finansowanym z Funduszu Badawczego Węgla i Stali, realizowanym w konsorcjum 13 partnerów w tym m.in. RWE, EdF, CEZ, Verbund, a koordynowanym przez niemieckie stowarzyszenie VGB. Jego celem jest poszerzenie działań podejmowanych w ramach transformacji regionów węglowych o przeprowadzenie inwentaryzacji elektrowni węglowych w Europie i wypracowanie najlepszych możliwości ich ponownego wykorzystania. Projekt RECPP wpisuje się w działania Sprawiedliwej Transformacji Komisji Europejskiej i został objęty patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Aktywów Państwowych. W Polsce projekt jest realizowany przez Główny Instytut Górnictwa przy współpracy z Tauron Wytwarzanie i Towarzystwem Gospodarczym Polskie Elektrownie.

Czytaj również:
Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE