ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polska sprzedała uprawnienia do emisji CO2 po 51,50 euro
02.06.2021r. 11:01

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Przeprowadzona w środę 2 czerwca na EEX w imieniu Polski aukcja uprawnień do emisji dwutlenku węgla została rozliczona po kursie 51,50 euro. Uczestnicy zgłosili zapotrzebowanie na 3 932 000 uprawnień, wobec oferowanych 2,575 mln.

Aukcję uprawnień do emisji CO2 z 2 czerwca 2021 r. komentuje dla CIRE.PL Tomasz Marek Bujacz - Senior Sales Trader w Vertis Environmental Finance.

"Ceny uprawnień do emisji CO2 pozostają w trendzie bocznym. W poniedziałek z uwagi na święta w wielu krajach w Europie i USA rynki finansowe były stabilne, podczas pierwszej sesji w tym tygodniu handlowany wolumen na kontrakcie benchmarkowym wyniósł zaledwie 6 mln ton. Wczoraj od rana obserwowaliśmy wzmożoną aktywność, ceny EUA poszybowały o 1 euro do góry w ciągu pierwszej minuty notowania. Ceny EUA od początku tygodnia znajdowały się pomiędzy 51,45 - 53,30 euro. Dzisiaj od rana po osiągnięciu poziomu 52,25 ceny EUA kierują się ku południu tracą na tą chwilę 1,7 proc. w porównaniu do wczorajszego zamknięcia" - zwraca uwagę Tomasz Marek Bujacz.

(1050x527)

"Do końca tygodnia na starym kontynencie możemy obserwować mniejszą aktywność uczestników rynku: dzisiaj Włosi mają dzień wolny, z kolei czwartek będzie dniem wolnym w Niemczech i w Polsce" - zauważa Senior Sales Trader w Vertis Environmental Finance.

Przeprowadzona dzisiaj w imieniu Polski aukcja uprawnień do emisji CO2 została rozliczona po kursie 51,50 euro przy zgłoszonym zapotrzebowaniu 3 932 000 uprawnień wobec oferowanych 2 575 000.
(1000x509)

"Meteorolodzy szacują, że w większości krajów Europy, temperatury będą wyższe niż średnie sezonowe.

Z analizy technicznej współczynnik siły względnej dla EUA znajduje się na poziomie 55, pierwszymi progami wsparcia w przypadku korekty mogą być: 50,97 i 49,60 euro. Z kolei w przypadku wzrostów ceny mogą napotkać opór przy: 52,59 i 54,70 euro" - podsumowuje Tomasz Marek Bujacz.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Gość 02.06.2021r. 16:12
To oddajcie tą klasę na TGE a nie pompujecie cenę energii do poziomów zabójczych dla naszej gospodarki a mln... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE