ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chiny: Katastrofa górnicza w prowincji Henan, zginęło 2 górników
05.06.2021r. 23:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W katastrofie górniczej, do jakiej doszło w piątek wieczorem w kopalni węgla kamiennego w prowincji Henan, w środkowych Chinach, zginęło dwóch górników, a sześciu uważa się za zaginionych - podała w sobotę Centralna Telewizja Chińska (CCTV).

W kopalni, jak informują lokalne media, "doszło do przypadkowej eksplozji".

W obliczu katastrofy władze prowincji Henan ze stolicą w Zhengzhou ustaliły porządek akcji ratowniczej, która prowadzona była w nocy z piątku na sobotę i jest kontynuowana za dnia.

Do eksplozji doszło w kopalni należącej do spółki węglowo-elektrycznej w mieście Hebi.

Agencja Xinhua podała, że zaledwie przed miesiącem władze prowincji Henan zezwoliły temu przedsiębiorstwu na ponowne otwarcie innej kopalni należącej do Hebi Coal and Electric Co., która została okresowo zamknięta jako nie spełniająca wymogów bezpieczeństwa i higieny pracy.
Chiny są krajem, w którym często dochodzi do katastrof górniczych, a stan bezpieczeństwa w sektorze górniczym pozostawia wiele do życzenia. Starając się temu zaradzić, po serii katastrof w kopalniach, władze ChRL zarządziły w maju br. przeprowadzenie kompleksowych kontroli w kopalniach. Jednakże "wysokie ceny węgla skłaniają kierownictwo poszczególnych kopalni do zwiększania wydobycia bez względu na wszystko, często z pogwałceniem zasad bhp" - pisze Reuters.

(625x417)

Władze Chin zapowiedziały też podjęcie działań na rzecz stabilizacji cen surowca, ale "jednocześnie zachęcają producentów do zwiększania wydobycia" - zauważa agencja Reutera.

Początkowo chińskie media informowały, że po wybuchu metanu w kopalni zaginionych jest siedem osób. Po znalezieniu ciała jednego z górników, ekipy ratownicze poszukują sześciu mężczyzn, którzy byli pod ziemią, a których los jest nieznany.

ENERGETYKA - najpopularniejszy dział w naszym portalu

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE