ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sescom rozwija program wodorowy i przenosi go do spółki celowej
08.06.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Sescom chce inwestować w rozwój projektów wodorowych i w ciągu najbliższych dni poinformuje o przeniesieniu realizowanego dotychczas w ramach spółki programu do nowego podmiotu - wynika z wtorkowej wypowiedzi prezesa Sławomira Halbryta.

"Jesteśmy na ukończeniu prac związanych z opisaniem programu wodorowego, który do tej pory realizowany był w ramach Sescom i przeniesieniu go do nowego podmiotu. W tej chwili w ramach podmiotu funkcjonuje zespół roboczy, który organizuje prace nowej spółki. (...) Planujemy w tym projekcie istotne inwestycje" - powiedział Halbryt.

Prezes spodziewa się, że spółka celowa sama stworzy grupę podmiotów, które będą realizowały cele wodorowe.

Jak poinformował Halbryt, spółka wodorowa będzie miała własny program rozwoju, ale Sescom chce ją wyposażyć w wypracowany know-how, czyli również dostęp do patentów, a także w kapitał, który pozwoli na pierwszy okres działalności.

Dodał, że ważna będzie współpraca z szeregiem różnych firm, które będą dostarczały komponenty do rozwoju technologii wodorowych, bo spółka koncentruje się na zbudowaniu własnego elektrolizera i kotła wodorowego.

"Mamy zamiar zająć się też produkcją tych urządzeń, natomiast pozostałe komponenty będą wymagały kooperacji z innymi podmiotami. Nie wykluczamy - i myślę, że to kierunek, w którym będziemy chcieli iść - pozyskiwania dla takiego projektu kapitału inwestycyjnego. Ponieważ jest to strategiczny kierunek rozwoju Sescomu chcemy zagwarantować sobie większość udziałów w tym podmiocie" - powiedział prezes.
Dodał, że zarząd nie wyklucza możliwości, że spółka wodorowa będzie spółką obrotu energią - zakłada, że produkcja wodoru będzie odbywać się w drodze wykorzystania energii z OZE i pozyskanie koncesji na obrót energią może być konieczne do realizacji celów biznesowych nowego podmiotu.

W ramach koncepcji HGaaS Sescom zamierza za pomocą elektrolizera produkować wodór z nadwyżek energetycznych pochodzących z odnawialnych źródeł energii.

Dotychczas działania związane z programem wodorowym były realizowane przez spółkę w ramach obszaru Sescom Energy, który obejmuje m.in. zwiększanie efektywności energetycznej. Sescom działa głównie w obszarze usług Facility Management. Zapewnia utrzymanie techniczne, optymalizację procesów operacyjnych i pomocniczych oraz efektywność energetyczną.

Zostań nieco dłużej na CIRE - polecamy ciekawe analizy
 • Analiza - słupy niskiego napięcia
 • Analiza - niedobory litu i kobaltu w elektromobilności
 • Analiza - wodór i przyszłość energetyki

 • Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

  DODAJ KOMENTARZ
  Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
  Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

  Podpis:


  Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


  PARTNERZY
  PGNiG TERMIKA
  systemy informatyczne
  Clyde Bergemann Polska
  PAK SERWIS Sp. z o.o.
  GAZ STORAGE POLANDp
  GAZ-SYSTEM S.A.
  Veolia
  PKN Orlen SA
  TGE
  Savangard
  Audax
  Enotec
  Gazterm
  Tauron
  DISE
  BiznesAlert
  Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
  Energy Market Observer
  Innsoft



  cire
  ©2002-2021
  mobilne cire
  IT BCE