ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sejm: NFOŚiGW uruchomi dopłaty do zakupu aut elektrycznych po negocjacjach z KE
09.06.2021r. 00:00

Redakcja CIRE
Po uzgodnieniach z KE dot. zakresu udzielania pomocy publicznej NFOŚiGW uruchomi programy dopłat do zakupu aut elektrycznych dla osób fizycznych i przedsiębiorców - mówił we wtorek wiceszef Funduszu Artur Lorkowski na pierwszym posiedzeniu sejmowej podkomisji stałej ds. elektromobilności.

Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie podał we wtorek konkretnej daty zakończenia rozmów z Komisją Europejską oraz terminu uruchomienia dopłat, wskazał natomiast, że będą one miały szerszy zasięg. "Będziemy chcieli udzielać wsparcia nie tylko na zakup elektrycznych samochodów osobowych, ale też busów i pojazdów dostawczych" - dodał.

Przypomniał, że wciąż realizowany jest program Zielony transport publiczny, z którego korzystają samorządy decydujące się na zakup elektrycznych autobusów, a także autobusów wodorowych.

Zapowiedział ponadto, że na początku lipca zostanie ogłoszony program wsparcia transportu pozamiejskiego. "Będzie to oferta dla samorządów, które chcą inwestować m.in. w transport dojazdowy, który jest istotnym elementem programu przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu".
Z najnowszych danych licznika elektromobilności wynika, że po polskich drogach jeździły 23 834 elektryczne samochody osobowe, z których 49,68 proc. stanowiły pojazdy w pełni elektryczne (BEV). Park elektrycznych samochodów dostawczych i ciężarowych liczył 899 sztuk. Na kwietnia br. park autobusów elektrycznych w Polsce wzrósł do 484 modeli. Od stycznia do kwietnia 2021 r. flota elektrobusów wzrosła o 52 zeroemisyjne pojazdy.

Zostań trochę dłużej na CIRE - polecamy ciekawe analizy
 • Znak zapytania - czy wodór jest przyszłością energetyki?
 • Znak zapytania - co to jest OIRE?
 • Znak zapytania - energia z syntezy jądrowej

 • Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

  WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

  DODAJ KOMENTARZ
  Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
  Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

  Podpis:


  Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


  PARTNERZY
  PGNiG TERMIKA
  systemy informatyczne
  Clyde Bergemann Polska
  PAK SERWIS Sp. z o.o.
  GAZ STORAGE POLANDp
  GAZ-SYSTEM S.A.
  Veolia
  PKN Orlen SA
  TGE
  Savangard
  Audax
  Enotec
  Gazterm
  Tauron
  DISE
  BiznesAlert
  Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
  Energy Market Observer
  Innsoft  cire
  ©2002-2021
  mobilne cire
  IT BCE