ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sescom inwestuje w spółkę wodorową; inna spółka z grupy rozważy debiut giełdowy
09.06.2021r. 18:00

Redakcja CIRE
FIXFM, spółka zależna Sescomu, planuje przekształcenie w spółkę akcyjną, pozyskanie finansowania poprzez emisję akcji i może rozważyć debiut giełdowy - poinformował Sescom w komunikacie prasowym. Ponadto, Sescom podwyższył swój udział w głosach i akcjonariacie spółki SES Hydrogen zajmującej się projektami wodorowymi.

"Przekształcenie FIXFM w spółkę akcyjną otwiera przed nią nowe perspektywy pozyskania finansowania. Do końca 2021 r. planujemy pozyskać dla FIXFM finansowanie zewnętrzne na dalszy rozwój technologiczny poprzez emisję akcji. Analizujemy optymalną ścieżkę dalszego budowana potencjału tego podmiotu. Jedną z możliwości w szerszym horyzoncie jest debiut giełdowy" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym prezes Sescom Sławomir Halbryt.

FIXFM w grupie Sescom jest odpowiedzialne za rozwój i komercjalizację usług serwisu technicznego dla nowych segmentów rynku. Spółka rozwija aplikację typu marketplace - FIX APP, która łączy specjalistów serwisowych oraz klientów typu small business i indywidualnych.

W środowym komunikacie Sescom poinformował także, że w zamian za wkład gotówkowy oraz aport licencji i praw do projektów rozwojowych podwyższył swój udział w głosach i akcjonariacie spółki SES Hydrogen z 30 do 92,33 proc. (kapitał zakładowy został podwyższony o kwotę 2,6 mln zł do kwoty 2,7 mln zł). Ponadto, przekazał SES Hydrogen trzy patenty - na generator wodoru oraz tlenu, zespół generatora wodoru oraz tlenu oraz zespół kotła parowego. Spółka czeka na decyzję o przyznaniu czwartego patentu, który dotyczy zespołu wodorowego kotła grzewczego.
"Warta blisko 2,5 mln zł transakcja to element długofalowych działań grupy, polegających na wydzieleniu i kontynuacji rozwoju projektów wodorowych w ramach oddelegowanej do tego celu zależnej spółki celowej - SES Hydrogen. W ten sposób zyskujemy większą kontrolę nad strategicznym z perspektywy Sescom obszarem działania, konsolidując jednocześnie nasze dotychczasowe dokonania wodorowe w jednym podmiocie. SES Hydrogen zyskuje także dodatkowe środki pieniężne w kwocie 1 mln zł na realizację kolejnych przedsięwzięć" - powiedział Halbryt.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE