ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wydano zezwolenie na eksploatację pierwszego bloku Białoruskiej Elektrowni Jądrowej w Ostrowcu
09.06.2021r. 14:00

Redakcja CIRE
Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych Republiki Białoruś poinformowało, że 2 czerwca 2021 r. została wydana decyzja o zmianie zezwolenia dla Białoruskiej Elektrowni Jądrowej w Ostrowcu, obejmująca zgodę na rozpoczęcie komercyjnej eksploatacji bloku nr 1.

Ministerstwo wydało decyzję na podstawie wniosku organu dozoru jądrowego Białorusi - Gosatomnadzor - po pozytywnym zakończeniu oceny przedłożonej dokumentacji bezpieczeństwa oraz spełnieniu przez wnioskodawcę wymagań i warunków licencyjnych określonych w prawie. Gosatomnadzor dokonał oceny wykorzystując analizy bezpieczeństwa wykonane przez organizację wsparcia technicznego - Państwowy Instytut Naukowy "Wspólny Instytut Badań Energetycznych i Jądrowych - Sosny" Narodowej Akademii Nauk Białorusi.

Białoruska Elektrownia Jądrowa w Ostrowcu obejmuje dwa bloki rosyjskiej technologii VVER-1200 w wersji V-491 o mocy 1200 MW każdy, z których blok nr 1 został oddany do eksploatacji, a blok nr 2 znajduje się obecnie na etapie rozruchu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE