ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Średnia emisja spalin w UE stale rośnie
10.06.2021r. 02:00

Redakcja CIRE
Według ostatecznych danych Europejskiej Agencji Środowiska (EEA), średnie emisje dwutlenku węgla z nowych aut osobowych w Europie wzrosły w 2019 r. trzeci rok z rzędu i osiągnęły poziom 122,3 g/km.

W 2019 r. średnia emisja CO2 z nowych samochodów osobowych zarejestrowanych w Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii i USA wyniosła 122,3 g/km. Liczba ta jest niższa od celu na lata 2015-2019 wynoszącego 130 g/km, ale znacznie powyżej celu na lata 2020-2024 wynoszącego 95g/km. Wyniki te potwierdzają wstępne dane opublikowane przez EEA w ubiegłym roku.

Zgodnie z analizami przeprowadzonymi przez Agencję, do wzrostu średnich emisji przyczyniło się kilka czynników, w tym rosnące zapotrzebowanie na SUV-y oraz inne większe i cięższe samochody. Zarazem pojazdy elektryczne miały tylko 3,5 proc. udziału w rejestracjach nowych samochodów osobowych w 2019 r.

Jeśli chodzi o samochody dostawcze, poziom emisji CO2 utrzymuje się na stabilnym lub nieznacznie rosnącym poziomie. W 2019 r. średnia emisja z nowych vanów wyniosła 158,0 g 2/km, czyli o około 7 proc. powyżej celu na 2020 r. wynoszącego 147 g/km.
Jak informuje Europejska Agencja Środowiska, udział elektrycznych samochodów dostawczych w rejestracjach prawie się podwoił - z 0,8 proc. w 2018 r. do 1,4 proc. w roku 2019. Zdecydowana większość (94 proc.) nowych e-vanów nadal jeździła na olej napędowy.

Generalnie transport nadal odpowiada za około jedną czwartą całkowitej emisji gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej. Agencja przypomina zarazem, że europejski tzw. Zielony Ład zakłada zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych z transportu o 90 proc. w porównaniu z poziomami z 1990 r.


O tym się teraz mówi

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE