ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea nagrodzona Srebrnym Listkiem CSR tygodnika Polityka
10.06.2021r. 08:00

Redakcja CIRE
Już czwarty rok z rzędu Enea znalazła się w gronie firm wyróżnionych Srebrnym Listkiem CSR tygodnika Polityka. Ranking prezentował działania biznesu w obszarze zrównoważonego rozwoju w 2020 roku. W tej edycji wśród wyróżnionych dobrych praktyk znalazły się również działania Grupy Enea pn. "Moc jest w Nas", które były odpowiedzią firmy i jej pracowników na wyjątkową sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

Coroczny przegląd tygodnika Polityka skupia się na analizie działań firm związanych z ładem korporacyjnym, prawami człowieka, zachowaniami wobec pracowników, ochroną środowiska, dbałością o klienta, uczciwością biznesową i zaangażowaniem społecznym. W tym roku organizatorzy sprawdzali również podejście przedsiębiorstw do aktualnych wyzwań zrównoważonego rozwoju i stopień wdrażania standardów ESG.

Grupa Enea opublikowała niedawno pierwszy raport ESG, kompleksowo przedstawiając działania w sferze ochrony środowiska, zaangażowania społecznego oraz odpowiedzialnego zarządzania, podejmowane w 2020 r. Informacje zostały przygotowane zgodnie z międzynarodowymi standardami raportowania GRI Standards. Raport prezentuje nie tylko osiągnięte wyniki, ale także zobowiązania Grupy na przyszłość, m.in. w zakresie transformacji w kierunku koncernu zeroemisyjnego.

Wśród wyróżnionych w tym roku dobrych praktyk znalazło się działanie Grupy Enea "Moc jest w Nas". Pod tą nazwą kryją się inicjatywy pomocowe, realizowane przez spółki Grupy, pracowników i wolontariuszy, m.in. spontaniczne akcje szycia maseczek, wsparcie rzeczowe i finansowe, pomoc psychologiczna, zakupy dla seniorów.

- Odpowiedzialność i bezpieczeństwo, te dwie kluczowe wartości Grupy Enea, znajdują swoje potwierdzenie w naszych działaniach, szczególnie w czasach epidemii. Udzielamy pomocy rzeczowej i finansowej szpitalom, domom pomocy społecznej czy hospicjom, wspieramy również naszych pracowników i klientów. W trudnych dla sektorów kultury i sportu momentach obligatoryjnego zawieszenia działalności, nie rezygnowaliśmy ze współpracy z naszymi partnerami, pracując nad rozwiązaniami rekompensującymi im poniesione straty - podkreśla Joanna Sobótka-Klimczak, kierownik Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Enei.
W tegorocznej, 10. edycji zestawienia zanotowano rekordową liczbę zgłoszeń i nagrodzonych firm. Spośród wszystkich zgłoszeń wyróżniono 92 firmy (o 24 więcej podmiotów niż rok wcześniej). Połowa z nich otrzymała Biały Listek CSR Polityki, 24 - Srebrny Listek CSR Polityki, a 15 - Złoty Listek CSR Polityki.

Wśród firm nagrodzonych Białym Listkiem CSR znalazła się również spółka z Grupy Enea, Lubelski Węgiel Bogdanka.

Branża spędza czas na CIRE - czytamy i komentujemy ciekawe analizy
 • Czy w Polsce potrzebna jest flota zbiornikowców LNG?
 • Emisja CO2 - Polska na tle Europy
 • Budownictwo zeroemisyjne - co trzeba wiedzieć, porady dla inwestorów

 • Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

  WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

  KOMENTARZE ( 1 )


  Autor: Piotr von Wrocek 14.06.2021r. 18:42
  ech ta cenzura
  ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
  Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

  DODAJ KOMENTARZ
  Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
  Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

  Podpis:


  Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


  PARTNERZY
  PGNiG TERMIKA
  systemy informatyczne
  Clyde Bergemann Polska
  PAK SERWIS Sp. z o.o.
  GAZ STORAGE POLANDp
  GAZ-SYSTEM S.A.
  Veolia
  PKN Orlen SA
  TGE
  Savangard
  Audax
  Enotec
  Gazterm
  Tauron
  DISE
  BiznesAlert
  Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
  Energy Market Observer
  Innsoft  cire
  ©2002-2021
  mobilne cire
  IT BCE