ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Columbus zapewni korzyści z fotowoltaiki nawet po zakończeniu systemu opustów
10.06.2021r. 09:00

Redakcja CIRE
Columbus Energy po raz kolejny udowadnia, że jest krok przed rynkiem. 11 czerwca Spółka uruchomi zapowiadaną usługę Prąd jak Powietrze, będącą alternatywą dla prosumentów po nowelizacji prawa energetycznego.


Ogłoszona w ostatnich dniach informacja o planowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska likwidacji systemu opustów dla prosumenckich mikroinstalacji wstrząsnęła branżą fotowoltaiczną.

Brak jednego z głównych czynników, który w ostatnich latach napędza rozwój krajowej fotowoltaiki, może wywołać spadek zainteresowania instalacjami PV i gwałtowne wyhamowanie rynku od 2022 r. Columbus Energy, jako wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, przygotował i w najbliższych dniach uruchomi rozwiązanie, które zagwarantuje przyszłym prosumentom szybki zwrot inwestycji nawet po nowelizacji prawa energetycznego.

"System wsparcia prosumentów, który został wprowadzony w 2016 r., nie mógł trwać w nieskończoność. Już od ponad roku MKiŚ zapowiadało zmiany w zakresie bilansowania energii. W Columbusie przygotowywaliśmy się do takiej sytuacji od dawna: rozpoczęliśmy proces przejęcia spółki obrotu energią i tworzyliśmy usługę Prąd jak Powietrze (PJP), którą zakomunikowaliśmy na początku br. I już od najbliższego piątku, 11 czerwca, startujemy z PJP, czyli zaczniemy podpisywać z klientami pierwsze umowy kompleksowe, dzięki czemu będą oni mogli korzystać z bilansowania energii w systemie korzystniejszym niż obecnie, bo 1:1. W tej usłudze można będzie odebrać całą oddaną nadprodukcję energii z fotowoltaiki, i nie zmieni się to również w przyszłym roku" - tłumaczy Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.

W ramach usługi dystrybucji energii Prąd jak Powietrze, klienci Columbusa będą rozliczani w systemie 1:1. Oznacza to, że każdą nadmiarową kilowatogodzinę oddaną do sieci będą mogli odebrać bez dodatkowych kosztów - opłat dystrybucyjnych czy przesyłowych. Co istotne, do programu mogą też przystąpić właściciele instalacji fotowoltaicznych zakupionych u innych dystrybutorów, jednak tylko ci, którzy zamontowali PV do końca 2020 r. W najbliższy piątek startuje pierwszy etap realizacji usługi, który umożliwia bilansowanie w taryfie G12W. W kolejnym etapie bilansowanie będzie możliwe we wszystkich strefach.

"Innowacyjnością usługi PJP jest całkowity brak opłat za magazynowanie energii w sieci, przy bilansowaniu 1:1. To oznacza, że wszystkie niewykorzystane kilowatogodziny wprowadzone do sieci mogą zostać odebrane bez żadnych ukrytych kosztów. Dodatkowo, nie ma ograniczeń czasowych. Klienci mogą odebrać swoje nadwyżki przez cały okres trwania umowy z Columbus. Zapewniamy też 100% energii z Gwarancją Pochodzenia, co oznacza, że użytkownicy będą korzystać wyłącznie z energii ze źródeł odnawialnych" - dodaje Dawid Zieliński.
Warto dodać, że równolegle Columbus pracuje nad autorską aplikacją dla swoich klientów, opartą o technologię blockchain, która pozwoli na monitorowanie produkcji energii oraz ilości oddanej i pobranej z sieci. Dzięki temu rozwiązaniu nadwyżki prądu będą przeliczane i "odkładane" w portfelu jako tokeny. Za tokeny użytkownik będzie mógł odbierać kilowatogodziny, które oddał. Oprócz tego, będzie mógł przesyłać tokeny innym użytkownikom systemu lub np. do stacji ładowania pojazdów elektrycznych, aby zasilić swój samochód. W przyszłości aplikacja będzie też dawać porady dotyczące optymalizacji zużycia energii w domu.

O spółce Columbus Energy:

Columbus Energy S.A. to wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki. Spółka oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu energii odnawialnej dla gospodarstw domowych i biznesu oraz realizuje długoterminowe inwestycje w farmy fotowoltaiczne. Firma wyznacza standardy jakości, stawia na nowoczesną technologię i troszczy się o klienta na wszystkich etapach realizacji. Columbus Energy S.A. jest notowany na rynku NewConnect. Coroczny, dynamiczny wzrost przychodów Spółki plasuje ją wśród największych udziałowców rynku instalacji fotowoltaicznych w Polsce.


Od kilku dni trwa gorąca dyskusja na CIRE

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Fakty ?? 10.06.2021r. 08:17
Dziś na rynku ofertę 1:1 i to we wszystkich taryfach G a nie tylko G 12w ma Orange Energy Columbus jak dotąd mówi ,... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE