ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polsko-japońskie seminarium o morskiej energetyce wiatrowej
10.06.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński wziął udział w polsko-japońskim seminarium poświęconym morskiej energetyce wiatrowej, które odbyło się 9 czerwca 2021 r.

Morska energetyka wiatrowa stanowi dziedzinę, w której zarówno w Polsce, jak i w Japonii następuje szereg przemian regulacyjnych i obserwuje się zwiększone zainteresowanie biznesu działaniami inwestycyjnymi. Spotkanie zorganizowano w związku z obserwowanym w ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem japońskich partnerów tematyką "Zielonego Ładu" oraz planami Unii Europejskiej ws. osiągnięcia do 2050 r. neutralności klimatycznej. Stanowiło ono część cyklu polsko-japońskich seminariów poświęconych odnawialnym źródłom energii.Transformacja energetyczna, która odbywa się na naszych oczach, stanowi ogromne wyzwanie techniczne i finansowe. Kluczową kwestią dla jej skutecznej realizacji jest konsekwencja działań, zmierzających do osiągnięcia wyznaczonych celów oraz ich transparencja. Zależy nam na zapewnieniu obywatelom i gospodarce bezpiecznej i czystej energii, która z kolei zapewni nam konkurencyjność - powiedział wiceminister Guibourgé-Czetwertyński.

Morskie farmy wiatrowe będą odgrywać kluczową rolę w realizacji celu OZE. W Polsce zaczną one powstawać już w 2025 r. W 2030 roku chcemy osiągnąć 1/3 udziału odnawialnych źródeł energii w produkcji energii elektrycznej - fotowoltaika będzie odpowiadać za 5-7 GW, morska energetyka wiatrowa za 5,9 GW, lądowa energetyka wiatrowa za 8-10 GW - dodał.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE