ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Taksówki w Madrycie będą zasilane...wodorem słonecznym
10.06.2021r. 13:00

Redakcja CIRE
100 milionów euro to koszt planowanej produkcji wodoru za pomocą elektrolizera o mocy 10 MW, zasilanego przez elektrownię słoneczną o mocy 20 MW. Hiszpański deweloper Fotowatio Renewable Ventures (FRV), jednostka należąca do Abdul Latif Jameel Energy z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ogłosiła plany udziału w nowym projekcie zielonego wodoru.

Na czele projektu stoi Profesjonalna Federacja Taksówek w Madrycie. Co najmniej tysiąc tradycyjnych taksówek, do 2026 roku zostanie zastąpionych pojazdami napędzanymi wodorem. Jest to inicjatywa, której celem jest stopniowa dekarbonizacja miejskiej mobilności publicznej.

Pierwsze pojazdy wodorowe zostaną oddane do użytku w 2022 roku. Będą one opierać się na modelu biznesowym "taxi-as-a-service" (TaaS), w ramach którego kierowcy będą mogli korzystać z pojazdów wodorowo-elektrycznych po konkurencyjnych kosztach, bez potrzeby początkowych nakładów.

FRV wesprze projekt poprzez rozwój infrastruktury do produkcji wodoru, punktów ładowania pojazdów i dostaw paliwa dla lokalnego dostawcy gazu Madrileña Red de Gas. Zbuduje elektrolizer o mocy co najmniej 10 MW, zasilany przez elektrownię słoneczną o mocy 20 MW. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na wodór, macierz można rozbudować, aby zwiększyć jej zdolność produkcyjną.
Toyota Hiszpania również uczestniczy w inicjatywie jako dostawca pojazdów. Zapewni to Toyocie Mirai, wyposażonej w ogniwo paliwowe i silnik elektryczny, zasięg 600 km. W międzyczasie Grupo Ruiz zapewni wsparcie w kwestiach związanych z mobilnością w mieście.

Źródło: PV-Magazine

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE