ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pod koniec czerwca pierwsze rozmowy na temat porozumienia społecznego wokół energetyki
12.06.2021r. 07:00

Redakcja CIRE
29 czerwca mają ruszyć rozmowy na temat porozumienia społecznego wokół transformacji energetyki - poinformował PAP wiceminister aktywów Artur Soboń po czwartkowym spotkaniu w ramach Rady Dialogu Społecznego.

Głównym tematem czwartkowego posiedzenia zespołów trójstronnych ds. Branży Energetycznej i ds. Branży Węgla Brunatnego w ramach RDS były zasady tworzenia Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE).

Jak wyjaśnił Soboń, konkluzją tego spotkania było wyznaczenie na 29 czerwca początku rozmów o porozumieniu społecznym wokół transformacji. Dzień wcześniej mija termin zgłaszania uwag do rządowego planu wydzielenia aktywów węglowych.

Wiceminister zaznaczył, że porozumienie powinno objąć obszar wytwarzania energetyki oraz górnictwa węgla brunatnego, ale - jak dodał - na spotkaniu pojawiły się głosy i sugestie, żeby taką umową objąć całość energetyki, m.in. obszar dystrybucji. Jak podkreślił Soboń, na razie nie jest przesądzone jak to będzie wyglądało.

Szef Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Brunatnego NSZZ "Solidarność" Wojciech Ilnicki poinformował PAP, że podczas posiedzenia zespołów "padła propozycja ze strony rządu, aby wspólnie negocjować umowę społeczną" dla sektora energetycznego i branży węgla brunatnego.
Ilnicki dodał, że poruszana była m.in. sprawa kopalni Turów w kontekście dołączenia Komisji Europejskiej jako strony do pozwu Czech przeciwko Polsce w sprawie tej kopalni.

"Pytaliśmy w tym kontekście o stanowisko polskiego rządu; minister Soboń przekazał, że kopalnia funkcjonuje, a rząd jest przygotowany do porozumienia z Czechami" - powiedział związkowiec. Według Ilnickiego również przedstawiciele zarządu PGE zapewnili, że kopalnia Turów działa i będzie działać. "A więc czekamy dalej i obserwujemy sytuację" - powiedział przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Brunatnego NSZZ "Solidarność".


To teraz najczęściej czytane publikacje na CIRE
 • Temat opustów dla właścicieli paneli słonecznych
 • Temat problemu z odbiorem prądu z instalacji fotowoltaicznych
 • Temat wodoru i jego roli w przyszłości energetyki

 • Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

  KOMENTARZE ( 1 )


  Autor: prosumenci nie okradajcie inny 11.06.2021r. 22:28
  Aby zlikwidować Bełchatów , Torów należy najpierw wybudować E.J.1 E.J.2 Kiedy rusza budowa E.J.1 i E.J.2 kiedy... pełna treść komentarza
  ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
  Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

  DODAJ KOMENTARZ
  Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
  Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

  Podpis:


  Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


  PARTNERZY
  PGNiG TERMIKA
  systemy informatyczne
  Clyde Bergemann Polska
  PAK SERWIS Sp. z o.o.
  GAZ STORAGE POLANDp
  GAZ-SYSTEM S.A.
  Veolia
  PKN Orlen SA
  TGE
  Savangard
  Audax
  Enotec
  Gazterm
  Tauron
  DISE
  BiznesAlert
  Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
  Energy Market Observer
  Innsoft  cire
  ©2002-2021
  mobilne cire
  IT BCE