ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Ciepła woda bez piecyka - w ramach programu można uzyskać aż 200 tys. zł dofinansowania
11.06.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE przygotowała nowe zasady dofinansowania inwestycji realizowanych w Krakowie, w ramach realizowanego programu "Ciepła woda bez piecyka". Zarządcy budynków wielorodzinnych, w tym wspólnot mieszkaniowych, mogą ubiegać się o dofinansowanie wykonania niezbędnej dokumentacji projektowej oraz budowy instalacji ciepłej wody użytkowej do kwoty 200 tys. zł. na 1 MWt mocy projektowanej instalacji.

"Do tej pory z programu "Ciepła woda bez piecyka" korzystały przede wszystkim spółdzielnie mieszkaniowe. Wierzę, że nowe "otwarcie" umożliwi też zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców w mniejszych wspólnotach mieszkaniowych i dalszy rozwój rynku ciepła w Krakowie" - mówi Mariusz Michałek, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

(2000x1334)

O programie Ciepła woda bez piecyka

Program polegający na zastępowaniu piecyków łazienkowych centralną instalacją ciepłej wody, realizowany jest przez PGE Energia Ciepła w porozumieniu z dystrybutorem od 2004 r. Tylko w 2020 r. ponad 200 budynków przystąpiło do programu "Ciepła woda bez piecyka". Mieszkańcy, oprócz komfortu oraz wyeliminowania ryzyka zatrucia tlenkiem węgla, zyskują na wzroście wartości mieszkania. O przystąpieniu do programu decydują administratorzy wspólnot mieszkaniowych lub spółdzielnie mieszkaniowe. Program "Ciepła woda bez piecyka" realizowany jest pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. W 2020 r. wydany został materiał informacyjny "Kompendium Ciepła", a w bieżącym roku do mieszkańców Krakowa trafiło ponad 6,5 tys. egzemplarzy gazetki "Ciepło dla Krakowa" z relacjami osób które wzięły udział w Programie.

Ciepło w krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła jest produkowane przez cały rok. Latem przede wszystkim na potrzeby ciepłej wody użytkowej, czyli wody dostarczanej przez wodociągi miejskie i podgrzewanej w centralnej instalacji poza mieszkaniem. Dzięki działaniom podejmowanym wraz z dystrybutorem ciepła, od 2004 r. w tysiącach mieszkań, w instytucjach, szkołach, przedszkolach czy placówkach kultury na terenie Krakowa zlikwidowano ponad 50 tys. piecyków gazowych.

Czytaj również:
Czy znasz to narzędzie?

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE