ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kraków/ Program "Ciepła woda bez piecyka" - do 200 tys. zł dofinansowania
11.06.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Do 200 tys. zł dofinansowania mogą otrzymać zarządcy budynków wielorodzinnych, w tym wspólnot mieszkaniowych w Krakowie, którzy przystąpią do programu "Ciepła woda bez piecyka". Zakłada on zastępowanie piecyków łazienkowych centralną instalacją ciepłej wody.

Współorganizator przedsięwzięcia, PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE przygotowała nowe zasady dofinansowania inwestycji realizowanych w Krakowie w ramach tego programu. Zarządcy budynków wielorodzinnych, w tym wspólnot mieszkaniowych, mogą ubiegać się o dofinansowanie wykonania niezbędnej dokumentacji projektowej oraz budowy instalacji ciepłej wody użytkowej do kwoty 200 tys. zł. na 1 MWt mocy projektowanej instalacji.

Jak zaznaczył w piątek Mariusz Michałek, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła, do tej pory z programu "Ciepła woda bez piecyka" korzystały przede wszystkim duże spółdzielnie mieszkaniowe.

"Wierzę, że nowe +otwarcie+ umożliwi też zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców w mniejszych wspólnotach mieszkaniowych i dalszy rozwój rynku ciepła w Krakowie" - ocenił.
Program polegający na zastępowaniu piecyków łazienkowych centralną instalacją ciepłej wody, realizowany jest przez PGE Energia Ciepła w porozumieniu z dystrybutorem Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej (MPEC) od 2004 r. W zeszłym roku do programu włączono ponad 200 budynków wielorodzinnych. O przystąpieniu do programu decydują administratorzy wspólnot mieszkaniowych lub spółdzielnie mieszkaniowe.

Od początku trwania programu zlikwidowano ponad 50 tys. piecyków gazowych w mieszkaniach, instytucjach, szkołach, przedszkolach czy placówkach kultury na terenie Krakowa.

Branża spędza czas na CIRE - czytamy i komentujemy ciekawe analizy
 • Nowy Ład - co zapisano dla energetyki
 • Raport - rynek urządzeń grzewczych w 2020
 • Znak zapytania - jak przyszłość dla zagłębia bełchatowskiego?

 • Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

  DODAJ KOMENTARZ
  Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
  Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

  Podpis:


  Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


  PARTNERZY
  PGNiG TERMIKA
  systemy informatyczne
  Clyde Bergemann Polska
  PAK SERWIS Sp. z o.o.
  GAZ STORAGE POLANDp
  GAZ-SYSTEM S.A.
  Veolia
  PKN Orlen SA
  TGE
  Savangard
  Audax
  Enotec
  Gazterm
  Tauron
  DISE
  BiznesAlert
  Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
  Energy Market Observer
  Innsoft  cire
  ©2002-2021
  mobilne cire
  IT BCE