ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bridgestone przełącza się na zieloną energię
11.06.2021r. 13:23

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Bridgestone zrobił kolejny ważny krok w kierunku ograniczania emisji CO2. 100% energii potrzebnej do zasilania fabryk tego koncernu pochodzi już ze źródeł odnawialnych. Dotyczy to także zakładów firmy w Polsce, w tym tego w Poznaniu.

- Te działania odzwierciedlają nasze dążenie do realizacji zobowiązania marki w obszarze dbałości o środowisko naturalne - mówi Dyrektor zakładu Roman Staszewski.

Koncern Bridgestone, który jest zaangażowany w realizację Porozumienia Paryskiego dotyczącego m.in. osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 r., ogłosił, że wszystkie jego europejskie fabryki opon, Europejskie Centrum Badań i Rozwoju oraz Tor doświadczalno-badawczy w Rzymie, fabryka PCT w belgijskim Lanklaar, zakład tekstylny w hiszpańskim Usansolo oraz siedziba główna Bridgestone EMIA w Brukseli są obecnie zasilane energią elektryczną pochodzącą już w 100% z OZE.

Energia pozyskiwana w całości z odnawialnych źródeł pokrywa zapotrzebowanie m.in. poznańskiego zakładu, gdzie każdego dnia wytwarzanych jest ponad 33 tys. opon, z których korzystają największe światowe marki samochodów osobowych.

- W Bridgestone stale poszukujemy nowych rozwiązań, które pozwolą nam obniżać emisję dwutlenku węgla pochodzącego z prowadzonej przez nas działalności. Ten cel realizujemy na różne sposoby, m.in. poprzez poprawę efektywności energetycznej procesów produkcyjnych czy też szukanie rozwiązań pozwalających na pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych - komentuje Roman Staszewski, Dyrektor fabryki Bridgestone Poznań.
(1280x841)

Bridgestone postawił sobie za cel obniżenie wpływu, jaki wywiera na środowisko naturalne na każdym etapie produkcji. Począwszy od projektowania opon o niskim współczynniku oporu toczenia, przez zwiększanie ilości zrównoważonych ekologicznie zasobów wykorzystywanych przy ich wytwarzaniu, aż po redukcję CO2 w obszarach logistycznych i produkcyjnych. Wszystko po to, by realizować globalne zobowiązanie Firmy - "Our Way to Serve", którego celem jest przyczynianie się do bardziej zrównoważonego świata.

- W 2020 r., nasza firma mogła chwalić się, że 90% energii elektrycznej zużywanej w naszych europejskich zakładach pochodziło ze źródeł odnawialnych. Aktualizacja tego wskaźnika po zaledwie roku do 100%, jasno potwierdza dążenie Bridgestone do realizacji swojego zobowiązania zmierzającego do neutralności węglowej do 2050 roku - podsumowuje Roman Staszewski.

źródło: epoznan.pl

ENERGETYKA - najpopularniejszy dział w naszym portalu

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE