ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa Operator modernizuje linię, zasilającą cztery duże stacje elektroenergetyczne
11.06.2021r. 17:00

Redakcja CIRE
Energa Operator modernizuje linię wysokiego napięcia, zasilającą cztery duże stacje elektroenergetyczne w województwie pomorskim, linia ta dostarcza energię elektryczną do blisko 27 tys. odbiorców - poinformowało w piątek biuro prasowe Grupy Energa. Łączny koszt inwestycji to 16,6 mln złotych.Cztery stacje elektroenergetyczne, które są zasilane przez modernizowaną linię to: Słupsk Poznańska-Dębnica Kaszubska-Gałąźnia Mała-Bytów.

Modernizowany odcinek sieci przebiega w znacznej części przez zalesione tereny w pobliżu Doliny Słupi. Jest on przez to szczególnie narażony na efekty działania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Linia została znacznie uszkodzona podczas orkanu Ksawery.

Innowacyjne rozwiązania

Stare betonowe konstrukcje zastąpią 164 kratowe stanowiska słupowe wykonane z ocynkowanej stali, które zostaną wybudowane w ramach inwestycji. Dodatkowo, aby podnieść bezpieczeństwo linii na odcinkach leśnych, słupy zostaną podwyższone o 10 metrów w stosunku do obowiązujących norm. Dzięki temu linia wysokiego napięcia w całości przebiegać będzie nad koronami drzew, co znacznie zmniejszy prawdopodobieństwo uszkodzenia przewodów roboczych przez wiatrołomy lub połamane gałęzie.

Nowoczesne technologie

Odcinek sieci, który jest zmodernizowany, wyposażony zostanie również w przewody wykonane w nowoczesnej technologii. Umożliwi ona dwukrotne zwiększenie temperatury granicznej pracy linii (+80 st. C). Pozwoli to na znaczny wzrost maksymalnej obciążalności sieci w tym miejscu, uwalniając tym samym dodatkowy potencjał przyłączeniowy na zasilanych z niej obszarach.
Linia zostanie wyposażona również w światłowód pozwalający m.in. na monitorowanie parametrów jej pracy oraz zdalne nią sterowanie z centrum dyspozytorskiego.

Długość odcinka budowanego w miejscu dotychczasowej sieci wynosi ponad 45 kilometrów. Łączny koszt inwestycji to 16,6 mln złotych. Ukończenie przedsięwzięcia planowane jest do końca 2021 r.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE